Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.5569
  • Euro 16.2146
  • GR ALTIN 906.00
  • ÇEYREK 1490.6

Yunan yayınevinden FETÖ elebaşı Gülen'e destek!

FETÖ lideri Fetullah Gülen ile ilgili tarihçi Jon Pahl tarafından yazılan kitap, Yunanistan’da Papazisis Yayınları tarafından Yunanca piyasaya sürüldü. Yayınevinin müdürü Katerina Markou, katıldığı televizyon programında, Gülen ve yayınlanan kitap hakkında açıklamalarda bulundu.

Yunan yayınevinden FETÖ elebaşı Gülen'e destek!
  • 08 Mayıs 2021, Cumartesi 20:54

ABD’de yaşayan FETÖ Lideri Fetullah Gülen ile ilgili tarihçi Jon Pahl tarafından yazılan 'A Life of Hizmet (Hizmetin Hayatı)' adlı kitap Yunanistan’da Yunanca piyasaya sürüldü. Kitabın çevirisinin yazar ve avukat Sotiris Livas tarafından yapıldığı belirtildi.

Kitabı yayınlayan Papazisis Yayınları'nın müdürü ve aynı zamandan eski bir milletvekili olan Katerina Markou, MEGA adlı televizyon kanalında katıldığı bir programda Gülen hakkında konuştu.

YAYINEVİ MÜDÜRÜNDEN FETÖ ELEBAŞI GÜLEN'E ÖVGÜ

Markou, Gülen’in geniş bir kitleye ulaşan ve din eğitimi adına yaptıklarıyla sadece Türkiye’de değil, birçok ülkede takdir topladığını ileri sürdü.

Markou'nun, Gülen’i bir "dini önder" olarak adlandırması da dikkat çekti.

GÜLEN İLE RÖPORTAJ

Gülen ile çevrim içi canlı bir söyleşi yaptıklarını dile getiren Markou, MEGA televizyonuna bu söyleşi ile ilgili kısa bir video yayınladı.

Markou, FETÖ Lideri'nin Yunanistan hakkında söylediklerini paylaştı.

Gülen'in Markou ile yaptığı söyleşide şu ifadeler yer aldı:

"Yunanistan bizim için çok önemli. İki millet bir dönem kardeş olarak kabul edildi. Bazıları yanlış taktikler ve stratejiler izleyerek bizi arkadaşlardan ve yoldaşlardan ayırdı. Belki bir gün bu insanlar tekrar bir araya gelirler. Ancak bu ortaklık bu şekilde bile yapılabilirse, takdirle ele alınmalıdır. Herhangi bir nedenle herhangi bir tarafı desteklemek istemiyorum. Birisi ister masum olsun ister haksız olsun, o zaman aynı yerde bir arada yaşamaları mümkündür. Hümanizmin de aslında öğrettiği budur. Göründüğü kadar zor olsa da, kaçınılmazdır. Bir ülke, bir sorumluluğun yükünü taşıyamayacağını gösterebilir. Ancak, netleştiğinde hiçbir anlaşmazlık olmayacağını düşünüyorum. Türkiye ve Suriye’de ve birçok ülkede başka bir ülke denince akla ilk gelen Yunanistan oluyor. Yunanistan cesaret gösterdi. Kardeş ülke olduğunu göstermiştir. Ve bu kardeşlik sayesinde onları minnet ve takdirle anıyoruz. Tarihin görkemli sayfalarına süslü altın ve gümüşle böyle yazılacak. Geleceğimiz için birlik ve huzur vadeden bir tutumdur".

Sputnik

FETÖ'nün yalanına Yunanistan sahip çıktı FETÖ'nün yalanına Yunanistan sahip çıktı

AB şaşırtmadı: Rumların ve Yunanistan'ın yanındayız! AB şaşırtmadı: Rumların ve Yunanistan'ın yanındayız!

Ayasofya'da Cuma namazı kılınırken Yunanistan kiliselerinde matem çanları çalacak Ayasofya'da Cuma namazı kılınırken Yunanistan kiliselerinde matem çanları çalacak

Yunanistan'dan Ayasofya hazımsızlığı! Yunanistan'dan Ayasofya hazımsızlığı!


yukarı çık