Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0334
  • Euro 9.4934
  • GR ALTIN 491.14
  • ÇEYREK 806.24

Yunan bakandan haddini aşan Türkiye açıklaması!

Yunan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos "Egemenlik haklarımızı korumak için askeri operasyon dahil elimizden geleni yaparız" açıklamasında bulundu

Yunan bakandan haddini aşan Türkiye açıklaması!
  • 05 Haziran 2020, Cuma 18:30

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki arama-sondaj faaliyetlerini genişletme hamlesi Yunanistan'ı rahatsız etti.

Yunan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, iyice küstahlaştı.

Panagiotopoulos, "Egemenlik haklarımızı korumak için askeri operasyon dahil elimizden geleni yaparız" açıklamasında bulundu.

Bir televizyon programında konuşan Yunan bakan, Türkiye'nin hamlelerini 'agresif' olarak tanımlama cüretinde bulundu. Panagiotopoulos, "Genel anlamda saldırgan bir eğilimde olan bu davranışla başa çıkmanın tek yolunun tüm diplomatik silahları kullanmak ve ordumuzun caydırıcılık kapasitesini artırmak olduğunu düşünüyorum" şeklinde küstah iddialarda bulundu.

"ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

Bakan, bir gazetecinin "Yunanistan Türkiye ile askeri çatışmaya hazır mı?" sorusu karşılığında, "Kesinlikle hazır" iddiasında bulundu.

Independent Türkçe'nin haberine göre; Panagiotopoulos, küstah sözlerine şöyle devam etti: "Her şey mümkün, buna askeri operasyon da dahil. Biz bunu istemiyoruz, ancak egemenlik haklarımızı korumak için elimizden geleni yapacağımızı belirmek isteriz"

Ortadoğu

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık