Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.5684
  • Euro 16.2442
  • GR ALTIN 907.68
  • ÇEYREK 1493.6

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a silahlı saldırı

Trabzon'da Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık belediye binası önünde silahlı saldırıya uğradı. Bıyık, saldırıdan yara almadan kurtuldu. Kaçan saldırgan aranıyor.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a silahlı saldırı
  • 11 Haziran 2021, Cuma 12:24

Trabzon'da Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık saat 08.30 sıralarında makam aracıyla gittiği belediye binası önünde saldırıya uğradı.

SALDIRGAN 5 EL ATEŞ ETTİ

Bu sırada yolun karşısında duran ve üzerinde siyah kapüşon bulunan 17-18 yaşlarında bir genç, silahla Başkan Bıyık’ın bulunduğu yere doğru 5 el ateş etti.

4 kurşun belediyenin camlarına bir kurşun ise yakındaki banka ATM’sine isabet etti.

Başkan Mustafa Bıyık saldırıda yara almadı.

Saldırı sonrası saldırgan yaya olarak koşarak bölgeden uzaklaştı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

İŞTE SALDIRI ANI:

MERAL AKŞENER'DEN AÇIKLAMA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'ın  bu sabah silahlı saldırıya uğramasının ardından açıklama yaptı.

Akşener, "Bu tür olaylarda faillerin bulunup, 'Bu nedir'in cevabının alınamayacağı bir Türkiye'de yaşıyoruz. Benim evim basıldı, failleri beraat etti. Sayın Kılıçdaroğlu lince uğradı, failleri beraat etti. Şimdi böyle bir Türkiye'de Yomra Belediye Başkanımızın hem de kurşunla karşılaşması çok çok vahim bir hadisedir. Allah korumuş, canına bir şey olmamış. Herkes adına ve İYİ Parti Genel Başkanı olarak söyleyeceğim şudur; bir eski içişleri bakanı olarak hem hakimlere hem savcılara hem kolluk güçlerinin yöneticilerine, siyasilere sesleniyorum. Her bir vukuat, linç, baskın, haksızlık hukuki olarak ortada bırakıldığı zaman, takipsizlik verildiği, hiçbir hukuki ceza verilmediği zaman yarın insanlar sokakta gezemez hale gelir ve nitekim öyle. Bir başka şey daha olur, bu devran döndüğü zaman bu konunun arkasında durup hukuku işletmeyenler, benzer durumlarla karşı karşıya kalırlar. Türkiye kabile devleti haline döner. Dolayısıyla devlet insanlığının, devleti yönetmenin ciddiyetinin önde olması gerekiyor. Ben bugün Türkiye'yi yönetenlere sesleniyorum. Bu tür olayların önünün kesilmesi için yapanın yanına kar kalmaması gerekiyor." dedi.

KORAY AYDIN'DAN SERT TEPKİ: ALÇAK SALDIRININ HESABI ADALET ÖNÜNDE SORULACAK!

İYİ Parti Trabzon/Yomra İlçe belediye başkanı Mustafa Bıyık'a bu sabah silahlı saldırı düzenlemişti.

Bıyık'ın yara almadan kurtulduğu silahlı saldırı girişimi sonrasında İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'dan tepki geldi.

Aydın yaptığı açıklamada, "Başkanımız @mustafabiyik61 Beye sıkılan kurşunlar, Yomra'mızın huzuruna sıkılmıştır.Bu alçak saldırının hesabı, failinden ve azmettiricilerinden bu gün olmasa da yarın mutlaka adalet önünde sorulacaktır. Belediye Başkanımızın yanında; sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız." dedi.

Koray Aydın'ın açıklamaları şu şekilde:

NURİ OKUTAN'DAN SERT TEPKİ

İYİ Partili Nuri Okutan, Trabzon/Yomra İlçe belediye başkanı Mustafa Bıyık'a yönelik silahlı saldırı girişimine sert tepki gösterdi.

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı, GİK Üyesi Nuri Okutan, "Silahlı saldırıya uğrayan ve saldırıdan yara almadan kurtulan Yomra Belediye Başkanımız @mustafabiyik61 Beye, Yomra ve Trabzon halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, alçak saldırıyı lanetliyorum.Sürecin sonuna kadar takipçisiyiz. Cesur Başkanımızın sonuna kadar yanındayız." ifadelerini kullandı.


yukarı çık