Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.9639
  • Euro 16.7918
  • GR ALTIN 931.83
  • ÇEYREK 1532.9

'Yoldan çıkmış beş ton kokain!'

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kiras, hakkında kırmızı bülten ile arama kararı bulunan Sedat Peker’in “kokain” iddiasını köşesine taşıdı.

'Yoldan çıkmış beş ton kokain!'
  • 18 Mayıs 2021, Salı 20:50

Kiras, “Yoldan çıkmış beş ton kokain” başlıklı yazısında “İddiaların hepsini bir kenara atalım. Hepsini yalan ve iftira kabul edelim… Peki, ‘varış yeri’ Türkiye olan kokain sevkiyatı konusu ne olacak?” diye sordu.

Kiras'ın yazısının bir kısmı şöyle:

"Bundan bir yıl önce Kolombiya’da yakalanan ve resmi makamlar tarafından “varış yerinin İzmir olduğu” açıklanan 265 milyon dolar değerindeki 5 ton kokain ile geçtiğimiz haftalarda Panama’da yakalanan ve son durağı Mersin limanı olan 616 paket kokain sevkiyatlarının alıcı tarafları hakkındaki belirsizlik ve bununla ilgili suçlama ve iddialar boş verilecek bir konu değil. Bu hususta herhangi bir soruşturma açılıp açılmadığına, konuya yargının el koyup koymadığına dair bir açıklama yapılmamış olması da durumun vahametini arttırıyor. Dile getirilen iddiaların yalan ve iftiradan ibaret olduğuna inanmamız isteniyorsa kulaklarımızın kurusıkı hamasetten daha fazlasını işitmesi gerekir.

Bir iç hesaplaşmanın veya intikam arayışının sonucu olarak ortaya dökülmüş bulunan diğer iddialar da çok vahim ve ne yazık ki bunların da ciddiye alınmasını gerektiren bir bağlam ve bir arka plan var."

Rotası Mersin Limanı olan 616 paket kokain yüklü gemi Panama'da yakalandı Rotası Mersin Limanı olan 616 paket kokain yüklü gemi Panama'da yakalandı

Etiketler: kokain

yukarı çık