Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.2796
  • Euro 10.0424
  • GR ALTIN 483.07
  • ÇEYREK 793.11

YÖK'ten yüz yüze eğitim açıkladı; Öğretim elemanlarının yüzde 94'ü

Yükseköğretim Kurulu salgın sürecinde yükseköğretim kurumlarında yürütülen online eğitime ilişkin öğrenci ve öğretim elemanlarına yaptığı anket sonucunu açıkladı.

YÖK'ten yüz yüze eğitim açıkladı; Öğretim elemanlarının yüzde 94'ü
  • 18 Şubat 2021, Perşembe 18:21

YÖK, "Öğrencilerin yüzde 78'i ve öğretim elemanlarının yüzde 94'ü salgın sürecinde yüz yüze eğitimin başlatılması için YÖK'ün Sağlık Bakanlığından görüş almasını doğru bulduğunu bildirdi" açıklaması yaptı.

YÖK BAŞKANI SARAÇ'TAN AÇIKLAMA

YÖK Başkanı Yekta Saraç, yüz yüze eğitim konusunda öğretim elemanları ve öğrenciler arasında yapılan anket sonuçları hakkında kamuoyuna açıklama yaptı.

Akademisyenlerin ve öğrencilerin büyük bir kısımının yüz yüze eğitime geçilmesi konusunda taleplerinin olduğuna yönelik ankete dair açıkalama yapan YÖK Başkanı Saraç, Twitter'dan şu ifadeleri kullandı:

1- Yeni YÖK olarak, geçtiğimiz hafta içerisinde salgın sürecinde yükseköğretim kurumlarımızda yürütülen online eğitime ilişkin görüşlerine başvurmak amacıyla “öğrenci ve öğretim elemanlarımıza” yönelik yaptığımız anket büyük ilgi gördü.

2- 207 üniversiteden 1 milyon 255 bin öğrenci ile 27 bin 820 öğretim elemanının gönüllü olarak katıldığı anketimiz yükseköğretime ilişkin şimdiye kadar yapılan "en yüksek katılımlı" anket oldu.

3- Gerçekleştirdiğimiz bu önemli anket çalışması neticesinde çıkan küresel salgın sürecinde yükseköğretim kurumlarımızdaki uzaktan öğretim sürecine ilişkin bütün sonuçları tüm boyutlarıyla analiz ettik.

4- Bu anket çalışmamız yükseköğretimimizde bundan sonraki karar verme süreçlerimizde önemli bir yol haritası oluşturacak. Anketimize katılan, katkı veren başta Rektörlerimiz olmak üzere bütün öğrenci ve akademisyenlerimize teşekkür ederiz.

Etiketler: yök koronavirüs

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık