Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5696
  • Euro 10.1558
  • GR ALTIN 495.93
  • ÇEYREK 814.06

Yoğun bakımlarda hasta yükünün devam ettiğini belirten Bakan Koca, 4 ile dikkat çekti!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; günlük vaka sayısının İstanbul, İzmir ve Kocaeli'de yüzde 30, Ankara'da ise yüzde 40 oranında düştüğünü ancak hastane ile yoğun bakımlarda hasta yükünün devam ettiğini açıkladı. Koca, dört ilin yoğun bakım doluluk oranlarını da paylaştı.

Yoğun bakımlarda hasta yükünün devam ettiğini belirten Bakan Koca, 4 ile dikkat çekti!
  • 12 Aralık 2020, Cumartesi 13:47

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli valileri, il sağlık müdürleri ve halk sağlığı başkanlarıyla internet üzerinden görüşerek Korona virüsü salgınıyla ilgili son durumu değerlendirdi.

4 İLDE VAKALAR DÜŞTÜ ANCAK HASTA YÜKÜ DEVAM EDİYOR

Toplantı sonrası sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Bakan Koca, günlük vaka sayısının İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de yüzde 30, Ankara’da ise yüzde 40 oranında düşüş olduğunu ancak hastane ve yoğun bakımlardaki hasta yükünün devam ettiğini duyurdu.

İZMİR’DE YOĞUN BAKIMLARIN YÜZDE 78’İ DOLU

Bakan Koca, yoğun bakım doluluk oranlarının İstanbul’da yüzde 67, İzmir’de yüzde 78, Kocaeli ve Ankara’da ise yüzde 72 olduğunu açıkladı.

Vatandaşlara tedbir çağrısı yapan Bakan Koca, “Tedbirlere sıkı uyup elbirliği ile gayret edince, sonuç almak daha kolay. Hepimiz sorumluluğumuzun bilincinde olalım. Ara vermeden mücadeleye devam; birlikte kazanacağız” dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık