Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Yine ABD yine skandal; Türkiye'yi haritadan sildiler!..

Yunanistan'la tatbikat yapan Türkiye'ye 20 km uzakta tatbikat yapan ABD, Türkiye'yi haritadan sildi. Skandal harita sosyal medyadan paylaşıldı.

Yine ABD yine skandal; Türkiye'yi haritadan sildiler!..
  • 18 Mart 2021, Perşembe 14:35

Doğu Akdeniz'deki gerilimin ardından Türkiye -   Yunanistan arasında 5 yıl aradan sonra istikşafi görüşmeler yeniden başlamış, İstanbul'da gerçekleştirilen toplantının ardından 62. tur istikşafi görüşmeleri Atina'da başlamıştı.

İstikşafi görüşmelerin öncesinde Ege'de gerilimi tırmandıran Yunanistan, Türkiye karşıtı ABD, Suudi Arabistan, Fransa, GKRY ve Siyonist İsrail'le ortak tatbikatlar gerçekleştirdi.

ABD TÜRKİYE'Yİ HARİTADAN SİLDİ

Milligazete'de yer alan habere göre; Girit adasında Türkiye karşıtı tatbikat sürerken, sınıra 20 km uzaklıktaki Dedeağaç'taki ABD üssünde Yunanistan ve ABD DEFENDER-Europe 21 tatbikatı yapıldı.

ABD'nin Avrupa-Afrika Komutanlığı DEFENDER-Europe 21 tatbikatları kapsamında yapılacak yeni tatbikatları sosyal medya hesabından paylaştı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,  DEFENDER-Europe 21 tatbikatına ilişkin, "Defender Europe-2021 adlı tatbikat ABD Avrupa Komutanlığı'nın Avrupa savunmasına destek için yaptığı bir faaliyettir. Tatbikat 1995'ten beri her yıl yapılıyor.  Türkiye de Yüksek Hazırlık Görev Gücü'nün bir kısmı ile tatbikata katılacak" demişti.

Bakan Akar'ın sözleriyle de DEFENDER-Europe 21 tatbikatında katılımcıların arasında yer aldığı açıklanan Türkiye, ABD'nin Avrupa-Afrika Komutanlığının resmi Twitter hesabından yayınlandığı haritada yer almadı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık