Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.7699
  • Euro 10.4394
  • GR ALTIN 501.06
  • ÇEYREK 822.73

Yılmaz Özdil: Atatürk'e lanet okuyan, Atatürk'e lanet okunmasına izin veren, süzme vatan hainidir

Yılmaz Özdil, Erdoğan'ın katıldığı Ayasofya'da gerçekleştirilen programda Atatürk'e lanet okunmasını değerlendirdi.

Yılmaz Özdil: Atatürk'e lanet okuyan, Atatürk'e lanet okunmasına izin veren, süzme vatan hainidir
  • 29 Mayıs 2021, Cumartesi 21:54

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı Ayasofya'da gerçekleştirilen programda Atatürk'e lanet okunmasını değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın da katıldığı Ayasofya'daki törende imam, Ayasofya'yı müzeye çevirenlere lanet okudu. İmamın sözlerine sosyal medyadan büyük tepki geldi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın torunu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un oğlunun icazet aldığı Ayasofya’daki törende imam, “Onlardan daha zalim, daha kafir kim olabilir. Ya Rabbi, o zihniyetin bir daha bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” diyerek Ayasofya’yı müzeye çevirenlere lanet okudu.

Ayasofya, Atatürk döneminde müzeye çevrilmişti. Bu nedenle 'zalim' ve 'kafir' sözleri Atatürk için söylenmiş olarak yorumlandı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın Ayasofya’daki ilk hutbesinde benzer sözleri büyük tepki çekmişti.

İmamın kullandığı ifadelere sosyal medyada tepki çığ gibi büyüdü, siyasetçiler ve vatandaşlar tarafından binlerce paylaşım yapıldı. 

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil de mesajında “Diyanet miyanet lafı eğip bükmeyelim, Atatürk'e lanet okuyan, Atatürk'e lanet okunmasına izin veren, süzme vatan hainidir” ifadeleri kullandı.

 

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık