Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.3759
  • Euro 8.9394
  • GR ALTIN 436.60
  • ÇEYREK 716.54

Yılanın başı yalvarıyor: Hava sahasını kapatın diye çağrıda bulundu!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Barış Pınarı Harekatı devam ederken, köşeye sıkışan terör örgütü elebaşı Murat Karayılan'dan koalisyon ülkelerine, 'Suriye hava sahasını Türk devletine kapatsınlar' çağrısı geldi.

Yılanın başı yalvarıyor: Hava sahasını kapatın diye çağrıda bulundu!
  • 13 Ekim 2019, Pazar 16:45

Fırat'ın doğusundaki terör örgütlerine yönelik yürütülen Barış Pınarı Harekatı 5'inci gününde başarıyla devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı’nın verilerine göre etkisiz hale getirilen terörist sayısı 480 olarak açıklandı.

NetHaber'de yer alan habere göre; Resulayn'da kontrol sağlanırken, Tel Abyad'da kırsaldaki köyler tek tek teröristlerden temizleniyor. Teröristlerin sivil halkın arasına karıştığı ve güneye doğru kaçtığı belirtilirken, çok sayıda teslim olan örgüt üyesi olduğu da bildirildi.

TERÖRİST ELEBAŞI, KOALİSYON ÜLKELERİNE ÇAĞRI YAPTI

TSK ve Suriye Milli Ordusu'nun ilerleyişi, terör örgütünü köşeye sıkıştırırken, terörist elebaşı Murat Karayılan, koalisyon ülkelerine "Hava sahasını kapatın" çağrısı yaptı.

"GERÇEKTEN KARŞILARSA HAVA SAHASINI TÜRK DEVLETİNE KAPATSINLAR"

Örgüte yakın sosyal medya hesaplarında paylaşılan mesajında terörist Karayılan, "Şimdi bu koalisyon güçleri açıklamalarında bu işgale karşı olduklarını belirtmekteler. Eğer gerçekten de bu işgale karşılarsa o zaman Kuzey-Doğu Suriye hava sahasını Türk devletine kapatsınlar. Bunu yapmazlarsa, bu güçler samimi değildir, iki yüzlüdür" dedi.

Terörist Karayılan’ın açıklamalarından örgütün kara propagandalarla Barış Pınarı Harekatı’nda hava sahasının kapatılmasını amaçladığı da ortaya çıktı.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık