Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5537
  • Euro 10.1639
  • GR ALTIN 497.56
  • ÇEYREK 817.03

Yetkin Öztürk açıkladı: İYİ Parti erken seçime hazır

İYİ Parti Ankara İl Başkanlık seçimini 2. kez kazanan Yetkin Öztürk projelerini Yeniçağ’a anlattı.

Yetkin Öztürk açıkladı: İYİ Parti erken seçime hazır
  • 16 Temmuz 2020, Perşembe 18:28

Ankara 25 ilçe başkanlığı seçiminin ardından geçtiğimiz günlerde İl başkanlığı seçimini de gerçekleştirdi.

Demokrasi şölenine dönüşen İYİ Parti Ankara İl Başkanlık seçimini 2. kez kazanan Yetkin Öztürk projelerini Yeniçağ’a anlattı.

Öztürk, “Yeni dönemde önceliğimiz gençlerimiz ve kadınlarımız olacak. Saha araştırmalarına pandemi öncesi kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ulus’ta esnaf ziyaretlerimiz olacak ve bu ziyaretlerden hazırladığımız raporu Genel Başkanımız Meral Akşener’e sunacağız” dedi.

İkinci kez Ankara İl Başkanı seçilen Yetkin Öztürk yeni dönemde yapacakları projeleri Yeniçağ'a anlattı.

Öncelikli olarak kadın ve gençlere yönelik bir çalışma yürüteceklerini ifade etti. Covid-19 salgını nedeniyle bir süredir sahalara inemediklerini ifade eden Öztürk, geçtiğimiz günlerde Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ve Ankara Milletvekilleri ile Ankara’nın Polatlı ilçesine ziyaret ettiklerini hatırlatarak sahalara döndüklerini ifade etti.

Ayrıca Türkiye’nin ve Ankara’nın kalbi olan Ulus esnafı ile bir araya geleceklerini belirten Öztürk, “Önce ilçe teşkilatımız ve il teşkilatımızdan 3’er arkadaşımız Ulus esnafını ziyaret edecek. Ardından Ankara milletvekillerimizle bir ziyaret gerçekleştireceğiz ve bir rapor hazırlayarak Genel Başkanımız Meral Akşener’e bir rapor sunacağız. Rapordan sonra ise İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener Hanım ile Ulus esnafımızı ziyaret edeceğiz. Ankara Ulus hem ilimiz hem de Türkiye için çok önemli. Ulus’taki esnafın durumu tüm ülkemizdeki esnafın durumunu yansıtır” diye konuştu.

ANKARA’YA KADIN KOOPERATİFLERİ KURULUYOR

Ankara İl Başkanlığı olarak öncelikli çalışmaların gençlere ve kadınlara yönelik olacağını söyleyen Öztürk, “Kadınlarımızla ilgili çalışmalarımıza öncelik vereceğiz. İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanımız Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu ile koordineli bir şekilde Kadın Kooperatifleri kuracağız. Bu kooperatifler sadece üretime dayalı olacak. Bu konuda geçmişten gelen tecrübemizle kadınlarımızın üreteceği ürünleri firmalarla ve belediyelerle anlaşarak satışa sunacağız. Böylelikle kadınlarımızın istihdama katılmasını sağlamış olacağız. Bu bir hayal değil. İlçelerimizde kuracağımız bu kooperatiflere sadece parti üyelerimiz değil, ilçelerdeki tüm kadınlarımız başvurabilecek. Amacımız, annelerin çocukları harçlık istediğinde mahcup olmamalarını sağlamak ve ev harcamalarına katkıda bulunmalarına olanak yaratmak. Artık hamasetten uzak siyaset yapmak lazım. Biz gelince şunu yapacağız değil, biz gelmeden de vatandaşlarımız için elimizden geleni yapacağız. Vatandaşın boş lafa karnı tok. Ankara da birçok ilçede kadınlarımız bu proje ile kısa sürede para kazanmaya başlayacaklar. Tüm ilçelerimiz bu projeye hazır en az yedişer kişilik gruplar olarak başlayacak. Dediğim gibi bir kısıtlama olmadan isteyen tüm kadınlarımız başvurabilecek. Çankaya Çayyolu’nda bu projeyi başlatacağız. Bunun dışında Nallıhan, Beypazarı, Kalecik, Polatlı, Şerefli Koçhisar başta olmak üzere birçok ilçemizde de kooperatifleri kurmak için çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca bir diğer önemli konu da gençlik kollarımız. Gençlik kollarımıza daha çok önem vereceğiz ve bizden beklenenin üzerinde projeler üreteceğiz. Geçtiğimiz dönem gençlik kollarımız beklenen, istenilen düzeyde değildi. Sizler de şahit olacaksınız ki gençlik yapılanmamızla Ankara’da ses getireceğiz” dedi.

VATANDAŞ KONUŞMAKTAN KORKAR DURUMDA

Covid-19 pandemi sürecinden dolayı saha çalışmalarının tüm partilerde olduğu gibi İYİ Parti’de de aksadığını belirten Öztürk, Polatlı’ya yaptıkları ziyarette esnaf ve vatandaşla da sohbet ettiklerini söyledi. Öztürk, “Polatlı’ya yaptığımız ziyarete İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral ile beraber ziyarette bulunduk. Polatlı Ticaret Borsasına ve Polatlılı esnaf ve çiftçilerimiz ile buluştuk. Çiftçimizin feryadı eskiden taban fiyat çok düşük, girdiler çok yüksek, kredi ve borçlar çok diye olurdu. Şimdi ise bunlardan ziyade 60 yaş üstü çiftçilerimiz özgürce konuşmak istiyor. Bir çiftçimiz 80 ihtilalinde yargılandım ama konuşabiliyordum, 28 Şubatta sözümü görüşümü net bir şekilde ifade ediyordum ama şimdi ne yazık ki bizler özgürce konuşamıyoruz diyerek isyan etti. Saha araştırmasında esnafların zor durumunu da gözlemleyebildik. Esnaflarımız ne yazık ki iş yapamıyor. Dertleri çok büyük” diye konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık