Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.7632
  • Euro 10.4344
  • GR ALTIN 502.73
  • ÇEYREK 824.85

Yeni Koronavirüs tedbirleri mi geliyor? Erdoğan sinyali verdi: Halkımız uyarılara dikkat etmedi...

Cuma namazı çıkışı açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüs önlemleri için "Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız" dedi

Yeni Koronavirüs tedbirleri mi geliyor? Erdoğan sinyali verdi: Halkımız uyarılara dikkat etmedi...
  • 18 Eylül 2020, Cuma 14:06

İstanbul’da cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Artan Korona virüsü vakalarına karşı alınacak tedbirlere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

* Dikkat edilen illerde vaka sayılarının düştüğünü gördük. Biz biraz gevşetince bu defa da başta Ankara, İstanbul olmak üzere bir anda vaka sayılarının yükselmeye başladığını gördük. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız.

* O yüzden Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tedbirleri artırmak durumunda. Gerek toplu taşım gerek düğün nikah salonu gibi yerlerdeki yaklaşımlarımız daha kararlı hale getirdik.

* Bunu keyfi yapmıyoruz. Sadece halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımız bir sıkıntı yaşamasın bundan dolayıdır. Şimdi bazı illerimizde olumlu dönüş başladı.

* Aşı çalışmalarımız sıkı bir şekilde baştan itibaren özellikle başta TÜBİTAK olmak üzere devam ediyor. Bunun yanında özel sektör, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımız ile bu çalışmalara devam ediyorlar.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık