Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9619
  • Euro 18.3496
  • GR ALTIN 1031.3
  • ÇEYREK 1698.0

Yavuz Ağıralioğlu: AK Parti, karargahı dağılmış parti görünümü veriyor

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu,"AK Parti karargahı dağılmış bir parti, artık memleketin yükünü taşıyamaz bir görüntü verdiğini" söyledi.

Yavuz Ağıralioğlu: AK Parti, karargahı dağılmış parti görünümü veriyor
  • 07 Mayıs 2021, Cuma 20:55

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, en çok kredi verdikleri bakanın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olduğunu ifade etti.

Yavuz Ağıralioğlu, Koca’nın, yaşanan bunca derdin arasında, muhalefeti suçlayarak, en son Doğu Türkistan konusunda yaptığı açıklamaların, kendisine verilen kredilerin hilafına olduğunu söyledi.

ÇİN'DE YAŞANANLARA DİKKAT ÇEKİLEN TÜRKİYE HAYALİMİZ VAR

Milligazete'nin haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığının, “Hayalimizde Çin” adlı yarışma düzenlemesini de eleştiren Ağıralioğlu, muhalefeti suçlamak yerine, tam açılmayı konuşabilen bir Türkiye’yi hayal ettiklerini dile getirdi. Ağıralioğlu, şöyle devam etti:

"Çin’de yaşanan onca zulme Dışişleri Bakanlarımızın gür seslerle mukabele ettiği bir Türkiye hayal ediyoruz. Türkiye’ye, Doğu Türkistan’dan gelmiş, anasından, babasından, sevdiklerinden haber alamayan çocuklarımıza, Çin’de yaşananlara dikkat çekildiği bir Türkiye hayalimiz var.

NEYİ YAPAMIYORLARSA MUHALEFETİ SUÇLUYORLAR

14 ay olmuş, aşılamada geldiğimiz yer ortada. Muhalefeti suçlayarak aşılama zafiyetini kapatmaya çalışan bir sorumsuzluk dili, devletin yönetim dili asla olamaz. Devlet, ciddiyetle yönetilir. Çin’in bize karşı aşılama üzerinden bir şantaj durumu varsa alternatiflere bakmalıydınız. Çin, Doğu Türkistan'da yaşananlara hassas değil, Doğu Türkistan’da yaşananlara karşı biz hassasız. Çin, Doğu Türkistan meselesi üzerinden size parmak sallıyorsa, o parmağı dünyaya ifşa etmeliyiz ama iktidar, muhalefeti suçlama kolaycılığına düştü. Neyi yapamıyorsa muhalefeti suçluyor. Bu ülke, bu dille yönetilemez. Bu siyasi üslup, artık biz memleketimizi taşıyamıyor demektir.”

VATANDAŞA GÜVEN VERMEYİ DENEYİN

“Kendi insanlarına parya muamelesi yaparak memleket yönetilmez” ifadesini kullanan Ağıralioğlu, “Ekonomiyi ayakta tutmak için fırsat kollamak ayıp bir şey değil ancak ekonomiyi ayakta tutmak için kullandığınız ifadelere dikkat edin. Turist gelsin diye, güven vereceğiz hassasiyetiyle, ‘Sizin göreceğiniz herkesi aşılayacağız’ demek yerine, vatandaşa güven vermeyi denemelerini tavsiye ediyoruz.” diye konuştu.

KARARGAHI DAĞILMIŞ BİR PARTİ MEMLEKETİN YÜKÜNÜ TAŞIYAMAZ

Yavuz Ağıralioğlu, "AK Parti karargahı dağılmış bir parti, artık memleketin yükünü taşıyamaz bir görüntü verdiğini" söyledi.

SOYLU'YA ESKİ SÖYLEDİKLERİNİ HATIRLATMAKTAN HİCAP DUYARIM

Bir gazetecinin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik “stajyer bakan” ifadesinin sorulması üzerine Ağıralioğlu, “Türk devletinin ciddi yönetilmeye ihtiyaç var. Bunca derdin, gailenin içinde elini arkada bağlama mevzusunu bir devlet politikası haline dönüştürmek ciddiyetsizliği, utanılacak bir şeydir. Süleyman Bey'e eskiden söylediği şeyleri hatırlatmaktan hicap duyarım. Ciddiyete davet ediyorum. Soruşturma izni vermemesi doğrudur.” değerlendirmesinde bulundu.
 

 


yukarı çık