Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4177
  • Euro 9.0363
  • GR ALTIN 441.83
  • ÇEYREK 725.12

Yavru vatan KKTC'den koronayla ilgili sevindiren haber!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar, KKTC’deki korona virüsü salgınında yaşanan son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulunurken, "KKTC’de 5 gündür yeni vaka tespit edilmedi’’ dedi.

Yavru vatan KKTC'den koronayla ilgili sevindiren haber!
  • 24 Nisan 2020, Cuma 22:48

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını etkisini arttırmaya devam ederken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 5 gündür yeni corona vakası tespit edilmedi.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, KKTC'deki corona virüsü salgınında yaşanan son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Sözcü'de yer alan habere göre; Tatar, KKTC'de 9 Mart'ta tespit edilen ilk corona virüs vakasının ardından ülkedeki uçuşların askıya alındığını, sınırların, okulların ve devlet kurumlarının kapatıldığını, şehirlerarası yolculuğun yasaklandığını ve ülke genelinde akşam 21:00'den itibaren sokağa çıkma yasağının uygulandığını dile getirdi.

5 GÜNDÜR YENİ KORONA VAKASI TESPİT EDİLMEDİ

Başbakan, ülkede virüs salgınında 5 gündür yeni vakanın tespit edilmediğini aktarırken, 7 kişinin ise hastanelerde gözlem altında tutulduğunu açıkladı. Tatar, ilk günden bu yana Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye Sağlık Bakanlığı ile temas halinde olduklarını ifade ederken, bu süreçte Cumhurbaşkanı ile 2 defa telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Başbakan, salgındaki vaka sayısında yatay seyrin bittiğini ve düşüşe geçtiğini aktarırken, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) KKTC'den çok daha kötü durumda olduğunu vurguladı.

Etiketler: kktc koronavirüs

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık