Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5072
  • Euro 15.2358
  • GR ALTIN 802.04
  • ÇEYREK 1317.4

Yasin Aktay'a kötü haber mi? Fethullah Gülen'in sağında durmak tutuklamaya 'kuvvetli şüphe' sayıldı!

Doğan Holding Yöneticisi Muratoğlu hakkındaki tutuklama gerekçeleri arasında FETÖ elebaşı Gülen'in sağ tarafında yer alması da var

Yasin Aktay'a kötü haber mi? Fethullah Gülen'in sağında durmak tutuklamaya 'kuvvetli şüphe' sayıldı!
  • 29 Aralık 2021, Çarşamba 16:25

Doğan Holding Ankara İdari Temsilcisi Barbaros Muratoğlu, 14 gün gözaltında tutulduktan sonra çıkarıldığı Nöbetçi İstanbul 9’uncu Sulh Ceza Hâkimliği’nce tutuklandı. ‘Silahlı terör örgütüne yardım’la suçlanan Muratoğlu’nu tutuklama gerekçeleri arasında tartışma yaratan ifadeler yer aldı.

Muratoğlu'nun 2012 yılında ABD'de İzmir gazeteci temsilcileri ile Pensilvanya’da Fethullah Gülen ile görüştüğüne vurgu yapılan kararda, kamuoyuna yansıyan fotoğrafa ilişkin bazı görüşlere yer verildi.

Kararda, "Fotoğraf dikkatlice incelendiğinde sürekli Deniz Sipahi isimli kişi ile beraber bu gezide olduğunu, bu görüşmeden haberdar olmadıklarını beyan etmiş ise de fotoğraf karesinde Deniz Sipahi’nin örgüt elebaşının sol tarafında olacak şekilde şüphelinin ise sağ tarafta olacak şekilde fotoğraf karesinde bulundukları bu şekilde şüphelinin üzerine atılı suç bakımından kuvvetli şüphe altında bulunduğu kanaatine varılmıştır” denildi.

Mahkemenin bu kararı akıllara, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Yasin Aktay'ın 11 yıl önce Pensilvanya'yı ziyareti esnasında Gülen'le yan yana çekilmiş fotoğrafını getirdi.

Aktay, fotoğrafta Barbaros Muratoğlu'nun tutuklanmasına gerekçe olarak gösterildiği gibi Gülen'in sağ tarafında yer alıyor.

t24


yukarı çık