Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.3759
  • Euro 8.9394
  • GR ALTIN 436.60
  • ÇEYREK 716.54

Yarım milyon Suriyeli Türkiye sınırına dayandı!

Suriye'nin İdlib bölgesinde Esad rejiminin operasyonları devam ederken 48 saatte 36 bin Suriyeli daha Türkiye sınırına dayandı. İdlib'deki operasyonlar nedeniyle 2,5 ayda 450 bin Suriyeli Türkiye sınırına göç etti.

Yarım milyon Suriyeli Türkiye sınırına dayandı!
  • 23 Ocak 2020, Perşembe 12:40

Esad rejiminin Rusya'nın da hava desteği verdiği saldırıları sonucu İdlib'in Daret İzze, Etarib, Hureytan, Hayyan, Anadan, Ayncara, Kasimiyye, Sellüm, Han Tuman, Han Asal, Kefer Naha Bara ve Ayn Cara bölgelerinden göçler sürüyor. 

Beşar Esed rejimi güçleri ve Rusya'nın saldırıları sonucunda, son 2 günde 11 bin 691 aileden oluşan 36 bin 7 sivil daha Türkiye sınırına dayandı.

Yerinden edilenlerin büyük kısmı Türkiye sınırı hattındaki kamplar bölgesine gelirken bir kısmı da, Türkiye'nin teröristlerden temizlediği Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgesine sığınıyor.

İdlib'in güney ve güneydoğu ile Halep'in batı ve güney kırsalındaki yerleşimlerinden Kasım 2019'dan itibaren yaklaşık 450 bin sivil yerinden edildi.

İdlib'deki kampların dolması, yeni çadır kurulacak alan ile altyapının bulunmaması ve yardımların azalması nedeniyle binlerce sivil, sığınacak yer bulmakta güçlük çekiyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık