Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8158
  • Euro 9.4809
  • GR ALTIN 461.38
  • ÇEYREK 757.23

Virüs fırsatçıları bunu da yaptı: Satışa çıkarıldı...

İnternetin görünmeyen karanlık yüzü olarak bilinen ''dark web''de yeni tip koronavirüs hastalığını yenen kişilerin kanları aşı olarak satılmaya başlandı.

Virüs fırsatçıları bunu da yaptı: Satışa çıkarıldı...
  • 01 Mayıs 2020, Cuma 16:41

Yasa dışı işlemlerin yürüdüğü ve hacker'lar tarafından sıkça kullanılan "dark web"de yeni tip Koronavirüs (Covid-19) atlatan hastaların kanları aşı tedavisi için satılmaya başlandı.

Koronavirüs salgınına karşı mücadele dünyanı dört bir yanında sürüyor. Onlarca ülkedeki bilim insanları salgına tedavi bulmak için mesai harcıyor.

Bilim insanları iyileşen Koronavirüs hastalarının kanından alınacak antikorlar ile hazırlanacak bir tedavi üzerinde de çalışmalar yürütüyor. Ancak bu çalışma siber suçluların da iştahını kabartmış durumda.

NTV'nin haberine göre; iyileşmiş Koronavirüs hastalarının kanı, arama motorlarının indeksleyemediği verilerin toplandığı dark web'de aşı olarak satılıyor.

Avustralya Ulusal Üniversitesi'nden araştırmacılar, siber suçluların Koronavirüs krizini nasıl fırsata çevirdiğini gösteren bir rapor yayımladı.

Raporda, çevrimçi suçlular tarafından yasa dışı olarak satılan ürünler arasında, kanın yanı sıra büyük miktarlarda kişisel koruyucu ekipman ve olası tedavi yöntemlerinde kullanılan ilaçların bulunduğu aktarıldı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık