Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.8234
  • Euro 10.3209
  • GR ALTIN 496.46
  • ÇEYREK 814.39

'VIP listeler hazırlandı, torpilli kişilerde aşılama başladı'

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, aşı için VIP listelerin oluşturulduğunu iddia ederek, "Daha önce bu ilacın bir şekilde getirildiğini ve bazı torpilli VIP kişilere yapılmaya başlandığını öğrendik. Birçok kişi bize başvurdu, bilgimiz dahilinde" dedi.

'VIP listeler hazırlandı, torpilli kişilerde aşılama başladı'
  • 31 Aralık 2020, Perşembe 22:09

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgının başından beri test kitleri, maske ve aşı gibi unsurlara yönelik iktidarıın politikalarını eleştiren CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, koronavirüs aşısı hakkında yeni bir iddiayı gündeme getirdi.

9 Aralık'ta Covid-19 aşısının Türkiye'ye geldiğini ve AK Partili siyasiler ile yakınlarına yapılmaya başlandığını ileri süren Emir, aşı yaptırmak için torpilin devreye girebileceğini ifade etti.

Sözcü'den Zeynep Kaplan'a değerlendirmelerde bulunan Emir, "Daha önce bu ilacın bir şekilde getirildiğini ve bazı torpilli VIP kişilere yapılmaya başlandığını öğrendik. Birçok kişi bize başvurdu bilgimiz dahilinde… Biz bunu söylediğimizde bakanlık bunun olmadığını söylerken yani kendileri ‘onaylamadık' dediler. Oysa onaylamadıkları doğru ama Sayın Bakan reddetmedi hatta eczaneden almak serbest belki eczaneden alınmıştır gibi bir şey söyledi” dedi.

Türkiye’nin en az 150 milyon doz aşıya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Emir, şu an ihtiyacın yüzde 2’si kadarının geldiğinin altını çizdi.

CHP'li Emir, açıklamasında şunları söyledi:

“Dolayısıyla kıtlığı olan bir şey için ulaşmakta yarış olur. Başka öncelikler devreye girebilir torpilli olmak, başka şeyler gibi. Sayın Bakan bugünkü (dün) açıklamasında 3 milyon doz aşının gelmiş olmasını bir başarı hatta neredeyse bizim de bir kıskançlığımız gibi ortaya koyuyor. Kendisi uluslararası standartlara sahip 100 milyon, 150 milyon doz aşı getirdiği zaman gerçekten teşekkür edeceğiz ve tebrik edeceğiz. Ama 3 milyon aşının Türkiye'yi kesmesi mümkün değil elbette."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık