Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.4861
  • Euro 15.259
  • GR ALTIN 801.87
  • ÇEYREK 1315.5

Veyis Ateş FETÖ'ye övgüler dizmiş!

"Terör örgütleriyle araya mesafe koymayanları, Habertürk ekranlarına kabul etmiyoruz" diyen Veyis Ateş'in FETÖ'ye övgüler dizdiği paylaşımları gündem oldu

Veyis Ateş FETÖ'ye övgüler dizmiş!
  • 17 Haziran 2020, Çarşamba 12:19

Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz’ın HDP’li olmadan HDP’ye ilişkin tartıma programları yapılmasını “Bu bir tercih” diye savunmasının ardından tepkiler devam ediyor..

Sosyal medyada eleştirilerin hedefi olan Habertürk'ten de peş peşe açıklama geldi.

Veyis Ateş'in sözleri ise sosyal medyada gündem oldu. Veyis Ateş, "Terör örgütleriyle araya mesafe koymayanları, kanlı eylemleri kına(ya)mayanları Habertürk ekranlarına davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de..." ifadelerini kullandı. Ardından FETÖ'yü övdüğü Twitleri ortaya çıktı.

Habertürk’teki Türkiye’nin Nabzı programında HDP'ye televizyonlarda yer verilmediğini belirten Avukat Salim Şen'in sözleri üzerine programın sunucusu Didem Arslan Yılmaz’ın, "Salim Bey burası bir kamu televizyonu değil. Özel bir sektörüz. Bu bir tercihtir” ifadeleri yeni bir tartışma yarattı.

HaberTürk TV programcısı Veyis Ateş de canlı yayınlanan bir programda Yılmaz’ın açıklamalarını savunarak sosyal medya hesabından paylaştı.

Ateş, “Terör örgütleriyle araya mesafe koymayanları, kanlı eylemleri kına(ya)mayanları HaberTürk ekranlarına davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de...” dedi.

Ateş'in bu sözlerinin ardından 2012 yılına ait FETÖ'ye övgüler yaptığı paylaşımlar ortaya çıktı.

AKP ile FETÖ arasındaki ilişkinin 'güzelliği'nden bahseden Veyis, kendisinin cemaatçi olmadığını belirterek "Cemaatçi değilim, sadece başarılarını takdir eden biriyim. Bu başarının sembolü Sayın Fethullah Gülen'e de saygılıyım" paylaşımında bulunmuş.

O paylaşımlardan bazıları şöyle:

Birgün

 

FETÖ elebaşı Gülen ve Apo'ya övgüler yağdıran Veyis Ateş de 'Kandırıldım' dedi! FETÖ elebaşı Gülen ve Apo'ya övgüler yağdıran Veyis Ateş de 'Kandırıldım' dedi!

FETÖ CIA’ya yardım ediyor FETÖ CIA’ya yardım ediyor

'FETÖ bir CIA projesidir' 'FETÖ bir CIA projesidir'


yukarı çık