Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

Venezuela'daki Türk iş insanları: Test kiti veya maske gelmedi

Voa Türkçe, Sedat Peker’in, eski Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım hakkındaki iddialarını Venezuela'daki işadamlarına sordu. Venezuela'da deri ihracatı ile geçimini sağlayan Mehmet Hoşhanlı, kendilerine Türkiye'den test kiti veya maske gelmediğini söyledi.

Venezuela'daki Türk iş insanları: Test kiti veya maske gelmedi
  • 04 Haziran 2021, Cuma 14:05

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, Erkam Yıldırım’ın Venezuela ziyaretine dair çarpıcı iddialarının ardından, eski başbakan Binali Yıldırım “Oğlum Venezuela’ya maske ve test kiti yardımı götürdü” açıklaması yaptı.

Dün de AK Parti milletvekili ve Yıldırım ailesinin avukatı Serkan Bayram Venezuela’ya sadece birkaç koli içinde maske ve test kiti götürüldüğünü açıkladı.

Bayram’ın, götürülen yardımların Venezuela’daki Türk işadamlarına ve ihtiyaç sahiplerine verildiğini söylemesi üzerine VOA Türkçe, Venezuela’da yaşayan bazı Türk vatandaşlarıyla çok az sayıdaki Türk işadamlarıyla konuştu.

Konuştuğumuz ve ismini vermek istemeyen Türk vatandaşları, kendilerine test kiti veya maske yardımı yapılmadığını; zaten kendilerinin bu ihtiyaçları karşılayabilecek ekonomik koşullara sahip olduklarını belirtti.

Yaklaşık 10 yıldır Venezuela’da yaşayan ve deri ihracatı işiyle uğraşan Mehmet Hoşhanlı “Haberlerden duyduğumuza göre Türkiye’den Venezuela’ya maske ve test kiti yardımı gelmiş ve bunlar da Venezuela’da yaşayan Türk işadamlarına ve ihtiyacı olan kişilere dağıtılması için verilmiş. Venezuela’da bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar işadamı var ve biz bu işadamlarıyla sürekli diyalog halindeyiz. Böyle bir test kitinin geldiğinden hiçbirimizin haberi yok ve bize böyle bir yardım ulaşmadı” diyor.Venezuela’da büyükelçilik çalışanları dışında toplamda 30 civarında Türk yaşıyor. Hoşhanlı, az sayıdaki topluluk içinde Venezuela’da 10 dolar ödeyerek yapılabilecek hızlı testi ya da 1 doların altında bir fiyata satın alınabilecek maskeyi temin edebilmekte zorluk yaşayan bir kesimin olmadığını belirtiyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık