Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.6558
  • Euro 8.9121
  • GR ALTIN 457.93
  • ÇEYREK 751.31

Vatandaş tepkili: Maske bulamıyorum!..

Koronavirüs salgını nedeniyle maske takma zorunluluğu getirilmesinin ardından vatandaşlara ücretsiz maske temin edileceği açıklanmıştı. Ancak birçok vatandaş, sosyal medyada “Maske bulamıyorum.” paylaşımında bulunmaya devam ediyor. Konuyla ilgili bugün yeni bir gelişme yaşandı. İddialara göre, Ak Parti, MYK’da maske satışının tekrar başlaması konusunu gündemine aldı.

Vatandaş tepkili: Maske bulamıyorum!..
  • 25 Nisan 2020, Cumartesi 20:56

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nın çalışmaları devam ediyor.

Aykırı'da yer alan habere göre; Yapılan araştırmalar sonucu elde edilen veriler ışığında, önerilen tedbirler Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanarak uygulamaya konuluyor.

Erdoğan bu kapsamda, 3 Nisan tarihinde yaptığı basın açıklamasında, ülke genelinde pazar ve market gibi insanların toplu bulunduğu alanlarda maske zorunluluğu getirildiğini açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, maske zorunluluğu açıklamasından kısa bir süre sonra parayla maske satışının da yasaklandığını duyurmuş, “Marketlerde verilen maskeler de ücretsizdir. Salgın bitene kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stokumuz ve üretim planlamamız vardır. Devlet olarak tüm vatandaşlarımıza ücretsiz şekilde maske ulaştırmakta kararlıyız." ifadelerinde bulunmuştu.

“MASKELER PTT TARAFINDAN DAĞITILACAK”

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Sağlık Bakanlığı, 20 yaşından büyük, 65 yaşından küçük olmak kaydıyla, tüm vatandaşlara ePTT aracılığıyla maske dağıtımı yapılacağını duyurmuştu. Duyurun hemen ardından ise milyonlarca vatandaş PTT’nin internet sitesine akın etti.

PTT YOĞUNLUĞU KALDIRAMADI

Maskeye yoğun talep gösterilmesi sebebiyle, kısa bir süre sonra PTT tarafından, “Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz.” açıklaması yapıldı.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Vatandaşlar, yılan hikayesine dönen maske dağıtımı sebebiyle, yetkililere “Maskeler nerede?” sorularını yöneltti.  Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda “Birçok ülkeye salgın nedeniyle yardım gönderen Türkiye, yurt genelinde vatandaşlara maske dağıtımındaki sorunları ortadan kaldıramadı” yorumu öne çıkan yorumlardan biri oldu.

Etiketler: koronavirüs Maske

ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık