Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5567
  • Euro 10.0838
  • GR ALTIN 496.71
  • ÇEYREK 814.9

Vatandaş ‘rahatsız’ diye alkol ruhsatı iptal eden İYİ Partili Başkana İçişleri'nden soruşturma

Karaman’ın, Ermenek İlçesi ilginç bir olayla çalkalanıyor. AK Parti ile İyi Parti arasında birahane kapatma krizi yaşanıyor.

Vatandaş ‘rahatsız’ diye alkol ruhsatı iptal eden İYİ Partili Başkana İçişleri'nden soruşturma
  • 17 Haziran 2020, Çarşamba 18:49

Karaman’ın Ermenek İlçesi’nde, AK Partili eski Belediye Başkanı Uğur Sözkesen döneminde 2014 yılında açılan ve belediye tarafından içki ruhsatı verilen Keyf Birahanesi, İyi Partili Belediye Başkanı Atilla Zorlu tarafından vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine kapatılınca İçişleri Bakanlığı müfettişi devreye girdi.

BİRAHANE KAPATAN İYİ PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANINA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN SORUŞTURMA

Keyf Birahanesi hakkında mahalle halkının yüksek sesle müzik ve konsomatris çalıştırdıkları gerekçesi ile yapılan şikayetleri değerlendiren İyi Partili Başkan Zorlu, birahanenin çalışma iznini iptal edince, İçişleri Bakanlığı müfettişi ilçeye gelerek olayı araştırdı.

HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Geçtiğimiz hafta Ermenek Belediyesi’ne gelerek Zorlu ile görüşen bakanlık müfettişi yapılan işlemin usulüne uygun olmadığı gerekçesi ile incelemelerde bulunarak, Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu hakkında İçişler Bakanlığı’nca soruşturma başlatıldı.

Belediye kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Ermenek’te iki parti arasında krize neden olan birahane kapatma olayının asıl nedeni, içkili mekan olmasından dolayı değil, belediyenin aynı zamanda kiracısı olan işletmenin izinsiz olarak mekan içinde yaptığı değişiklikler olarak ifade ediliyor.

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık