Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0737
  • Euro 9.6743
  • GR ALTIN 453.45
  • ÇEYREK 744.01

'Vaka sayısı söylenenin 10 katı'

Türk Tabipler Birliği Başkanı Prof. Sinan Adıyaman'dan korona vaka sayılarıyla ilgili korkutan açıklama yaptı.

'Vaka sayısı söylenenin 10 katı'
  • 09 Ağustos 2020, Pazar 11:59

Prof. Sinan Adıyaman, Malatya ve Rize'deki korona virüsü vaka sayılarının, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığının on katı olduğunu iddia etti.

Sözcü'den Latif Sansür'ün haberine göre, Türk Tabipler Birliği Başkanı Prof. Sinan Adıyaman, normalleşme süreci ve Kurban Bayramı sonrası KOVID-19 pandemisinin ulaştığı boyutları Medyascope’ta değerlendirdi.

Adıyaman, İstanbul ve İzmir'de vaka sayılarında artış olmasına karşın nispeten stabil olduğunu belirten Adıyaman, “Ankara, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Batman’da gerçekten ciddi bir vaka artışı var. Sağlık Bakanı şöyle söylemişti, İstanbul Türkiye’nin Vuhan'ı diye. Ama Vuhan herhalde Diyarbakır, Urfa ve Ankara olacak gibi görünüyor” dedi.

Malatya ve Rize’deki vaka sayılarının Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın verdiği rakamların on katı olduğunu iddia eden Prof. Sinan Adıyaman, şunları söyledi:

* Konya il Sağlık Müdürü “Böyle hasta gelmeye devam ederse bir değil iki şehir hastanesi yetmez” dedi. Yetmeyen yerler var. Bize gelen bilgiler var. Adıyaman Belediye Başkanı “Hastanelerin yoğun bakım üniteleri doldu” diye beyanat verdi. Malatya, Rize valilikleri de bu minvalde açıklamalar yaptı. Onların verdiği rakamları topladığınız zaman zaten Orta Anadolu için bakanın açıkladığı toplamın en az on katı vaka sadece bu iki şehirden çıkıyor.

AYLARDIR ŞEFFAF HİÇBİR ŞEY PAYLAŞILMADI

* Biz bunları söylerken, tedbirli olun demek istiyoruz. Halkın bilgilendirme hakkına saygı duymanız lazım. Şeffaflık dendi. Aylardır şeffaf hiçbir şey paylaşılmadı. Bölgesel birtakım toplamlar veriyor Sağlık Bakanlığı… TTB her zaman şeffaf davranmıştır. Kendilerine gelen bilgiyi halk ve toplum sağlığı için açıkça beyan etmiştir.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık