Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2555
  • Euro 10.7677
  • GR ALTIN 527
  • ÇEYREK 867.09

Uzmanlardan dolar açıklaması!

Dolar kurunda yaşanan düşüşlerden sonra Yeniçağ ve Paramedya yazarı Remzi Özdemir’den vatandaşlara önemli uyarılar geldi. Remzi Özdemir, “Bu işin sonu kötü uyanık olun” dedi.

Uzmanlardan dolar açıklaması!
  • 18 Şubat 2021, Perşembe 18:56

Para piyasalarında yaşanan dalgalanmalar vatandaşın kafasını karıştırmıştı durumda.

Dolar kuru kritik 7 TL barajının da altına düşerken elinde dolar olan vatandaşa sonra Yeniçağ ve Paramedya yazarı Remzi Özdemir dikkat çeken tavsiyelerde bulundu.

Son 7 ayın en düşük seviyesine gerileyen dolar kurunda 2020’nin kasım ayından bu yana yüzde 18’in üzerinde bir düşüş gözlemlendi.

Dolar kuru teknik ve psikololjik açından oldukça önemli bir seviye olan 7 TL’nin altında düşerken şu sıralarda 7.95’ten alıcı topluyor.

“DOLARINIZA SAHİP ÇIKIN BU İŞİN SONU KÖTÜ UYANIK OLUN”

Dolar kurunda devam eden düşüş seyri elinde 8 TL’nin üzerinde dolar bulunduran vatandaşları telaşlandırırken ekonomist Remzi Özdemir İngiletere’den haberlere dikkat çekti.

İngiltere’den gelen borsa güzellemeleri ve dolar daha düşecek haberlerinin vatandaşa oynanan büyük bir oyun olduğunu öne süren Remzi Özdemir “Bu işin sonu kötü uyanık olun” yorumunu yaptı.

Özdemir önümüzdeki dönem dolar kuru beklentileriyle ilgili yaptığı analizde şunları söyledi:

“Elinde dolar olan vatandaşlarımız asla ve asla yabancı raporlarına inanıp gaza gelmemesi lazım. Şunu düşünmesi lazım. “Elin ingilizi bana niye borsayı tavsiyede bulunuyor. Neden bana 6.90’dan dolarını sat diyor.” Bakın dolarını sattırmaya çalışıyorlar insanlara. Ama bakıyorsunuz dolar kuruna Amerikan tahvillerinin de etkisiyle yeniden 7 TL’nin üzerinde. Ama Türkiye’nin kasasında 120 milyar dolar civarında bir açık var. Bu açığı Merkez Bankası ama öyle ama böyle kapatacak. Bunu yaparken de piyasadan dolar almak zorunda. Çünkü Türkiye’de yapısal reformlar tamamlanmadığı için öyle yatırım amaçlı para girmiyor. Ancak vurkaççılar giriyor. İşte borsada da vurkaççılar var. Yatırımcıları uyarıyoruz”

Etiketler: dolar

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık