Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2643
  • Euro 10.7631
  • GR ALTIN 527.31
  • ÇEYREK 865.8

Uygur Türkleri sahipsiz!

3 Uygur Türkü'nün Endonezya'da serbest bırakılmasının ardından Çin'e iade edilmeleri ya da Türkiye'ye getirilmelerinin söz konusu olduğu belirtildi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'da hükümete seslenerek, "Bu soydaşlarımızı ölüme gönderecek misiniz?" diye sordu.

Uygur Türkleri sahipsiz!
  • 23 Ekim 2020, Cuma 13:35

2014 yılında Türk pasaportu ile Endonezya'da tutuklanan 3 Uygur Türkü genç 16 Eylül 2020 tarihinde serbest bırakıldı.

3 Uygur Türkü'nün serbest bırakılmasının ardından toplama kampına sevk edildiği belirtilirken, 3 gencin Çin'e iade edilmesi ya da Türkiye'ye gönderilmelerinin söz konusu olduğu belirtildi. Söz konusu Uygur Türkü gençlerin Türkiye’ye getirilmeleri talep ediliyor.

Aykırı'nın haberine göre; Çin'in Doğu Türkistan'daki zulmü devam ederken, 3 Uygur Türkü gencin Çin'e iade edilmeleri durumunda hayatları tehlikeye girecek. Sosyal medyada kullanıcılar, 3 Uygur Türkü'nün Türkiye'ye gönderilmesi talep etti.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'da sosyal medya hesabından hükümete seslendi.

Türkkan, "Bu soydaşlarımızı ölüme gönderecek misiniz?" diye sorarak, Dışişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı'nın resmi hesaplarını etiketledi.

İFTİRA ATILARAK TÜRKİYE'NİN SAHİP ÇIKMASINA ENGEL OLUNUYOR

3 Uygur Türkü gencin olayından bilgisi olan bir tanık, Ulusal İnsan Hakları kurumlarının baskısına maruz kalmamak için Endonezya hükumetinin mahkumlara 'IŞİD bağlı oldukları' yönünde iftira atıldığını iddia etti.

Atılan iftira ile Batı ülkelerinin ve Türkiye'nin Uygur Türkü gençlere sahip çıkmasını engelleyerek, mahkumların gizlice Çin'e iade edileceği ifade edildi.

Üç Uygur Türkü, hapiste geçirdikleri yılların ardından serbest bırakılsa da Endonezya hapishanelerinde çok sayıda Uygur Türkü bulunuyor.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık