Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Uygur Türkleri: Kurban edilmemize göz yummayın!

Uygur Hareketi, dünyadaki Uygur Türklerinin haklarını savunmak ve Çin hükümetinin müslümanlara karşı gerçekleştirdiği zulmü durdurabilmek adına açıklamada bulundu.

Uygur Türkleri: Kurban edilmemize göz yummayın!
  • 01 Ağustos 2020, Cumartesi 22:43

Açıklamada, ”Uygur Türklerinin kurban edilmesine göz yumayın” denildi.

Uygur Hareketi İcra Direktörü Rushan Abbas, Kurban Bayramı’nın Doğu Türkistan’daki soykırımı hatırlamak için önemli bir fırsat olduğunu belirterek, “Çin Komünist Partisi’nin Uygurlara yaptığı soykırım ve İslam’a karşı açtığı savaş durdurulmazsa bu yaşananlar dünyanın geri kalanına ne olacağının habercisidir. Çeşitliği, farklı kültürlere sahip olmayı ve dini düşman olarak gören Çin despotuna karşı birlik olmamız şarttır. Bunu yapmak da bizleri eşsiz kılacaktır” diye konuştu.

Bütün Müslümanları Uygurlar için destek olmaya davet eden Abbas “Uygurlar mübarek bayramı hak ettikleri şekilde kutlayamıyorlar. Milyonlarcası karanlık hücrelere atılmış, taciz edilmiş dövülmüş, beyinleri yıkanmış, öldürülmüş ve köleleştirilmiş halde. Biz Uygurlara yapılan soykırıma karşı mücadele etmeli, onu durdurmalı ve bir daha olmasına izin vermemeliyiz” dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık