Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4642
  • Euro 9.024
  • GR ALTIN 438.14
  • ÇEYREK 718.81

Ünlü profesör son 3 günün korona rakamlarına baktı, köşesinden feryat etti

Prof.Dr. Osman Müftüoğlu, Hürriyet yazarı bugünkü yazısında normalleşme adımlarının ardından vaka sayısının artış eğiliminde olması köşesine taşıdı.

Ünlü profesör son 3 günün korona rakamlarına baktı, köşesinden feryat etti
  • 13 Haziran 2020, Cumartesi 23:05
Müftüoğlu, "Kısacası, virüs her şekilde 'Ben sokaktayım, aranızdayım, beni hafife almayın, mutasyon geçirdiğime falan inanmayın, kısacası beni unutmayın!' diyor..." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu Hürriyet'teki bugünkü yazısında korona vakalarının tekrar artış göstermesini uyarı sinyali olarak değerlendirdi.

Müftüoğlu, "Kısacası, virüs her şekilde “Ben sokaktayım, aranızdayım, beni hafife almayın, mutasyon geçirdiğime falan inanmayın, kısacası beni unutmayın!” diyor..." dedi.

Müftüoğlu'nun yazısının ilgili bölümü şu şekilde;

Son üç günün rakamları bize şunları söylüyor

Test sayısına oranla günlük yeni vaka sayıları azalmıyor, tersine giderek artıyor...

* Virüsün yaygınlaşmasında en mühim göstergelerden biri sayılan R0 değeri 0.7’lerden yeniden 1’in üzerine çıkmış gözüküyor...

* Yoğun bakımda yatan ve entübe edilen hasta sayılarımızda da artma işaretleri var...

* Günlük yeni vaka sayılarımız bir hafta önce neredeyse 700’lü rakamlara inmişken yeniden 1000’li rakamları gördü...

* Kısacası, virüs her şekilde “Ben sokaktayım, aranızdayım, beni hafife almayın, mutasyon geçirdiğime falan inanmayın, kısacası beni unutmayın!” diyor...

NETİCE ŞUDUR

Vatandaş olarak bizim de salgın sürecini yönetenlerin de şapkalarımızı masanın üzerine koyup ciddi ciddi düşünmemizin zamanı gelmiştir.

Her haliyle uyarı sinyalleri veren bu rakamsal artışların yeniden nasıl azaltılacağını, önce 500’lerin, sonra 100’lerin altına indirilip neticede nasıl 0’lanacağına kafa patlatıp yeni çözümleri devreye sokmamız gerekiyor. Bu son rakamlar biliniz ki benim gibi iflah olmaz bir iyimseri bile korkutuyorsa işler kesinlikle yolunda değil demektir. Lütfen dikkat! Aman dikkat... Allah aşkına dikkat...


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık