Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8218
  • Euro 9.1531
  • GR ALTIN 473.91
  • ÇEYREK 777.44

Umreden dönen vatandaşlar için bir ilde daha karantina uygulaması başlatıldı!

Umreden dönen bir vatandaşta koronavirüs çıkması sonrası alınan önlemler kapsamında Kayseri’de 315 vatandaş yurtlarda karantinaya alındı.

Umreden dönen vatandaşlar için bir ilde daha karantina uygulaması başlatıldı!
  • 16 Mart 2020, Pazartesi 13:55

Umreden dönen vatandaşlar için bir ilde daha karantina uygulamasına gidildi.

Kayseri’de koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında Umre’den dönen 315 vatandaş yurtlarda karantinaya alındı.

Umreden dönen vatandaşların bir kısmı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında gözlem altında tutulacakları Kayseri'deki bir yurda getirildi.

Suudi Arabistan'dan gelen 315 umre yolcusunun bulunduğu uçak, Konya'daki yurtlarda yer kalmaması nedeniyle sabah saatlerinde Kayseri Havalimanı'na indi.

Umre amacıyla Suudi Arabistan'da bulunan vatandaşlar, Türkiye'ye dönmelerinin ardından 14 günlük karantina süresini geçirmeleri için Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlara yerleştiriliyor.

Bu kapsamda, Kayseri'deki Hunat Hatun Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrencilerin başka yurtlara nakledilmesinin ardından umreciler, Kayseri Havalimanı'ndaki ilk kontrollerinden sonra polis eşliğinde otobüslerle yurda getirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, dün umreden dönen vatandaşların Kovid-19 tedbirleri kapsamında Ankara ve Konya'daki bazı yurtlara yerleştirildiğini açıklamıştı.

Yeniçağ


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık