Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.5404
  • Euro 18.2572
  • GR ALTIN 990.29
  • ÇEYREK 1632.2

Ümit Özdağ'a 'FETÖ'cü' demişlerdi, şimdi sözü kıymetli oldu!

AK Parti-MHP ittifakı bugün İYİ Parti’ye ağır ithamlara bulunan Ümit Özdağ’ın sözlerine fazlasıyla kıymet veriyor.

Ümit Özdağ'a 'FETÖ'cü' demişlerdi, şimdi sözü kıymetli oldu!
  • 20 Kasım 2020, Cuma 15:34

Ancak daha bir kaç yıl öncesine kadar hem MHP hem de AK Parti medyası Ümit Özdağ için FETÖ ve PKK ithamlarında bulunuyordu.

İşte MHP genel başkanı Bahçeli’nin basın danışması Yıldıray Çiçek’in Özdağ halkındaki iddiaları:

Odatv'de yer alan habere göre; Yıldıray Çiçek, “Genelkurmayı açıklama yapmaya, savcıları da göreve davet ediyorum!” başlıklı yazısında Ümit Özdağ’ın TSK’nın Suriye’deki operasyonuna ilişkin yaptığı açıklamaya dikkat çekti.  

Ümit Özdağ ile ilgili “Türk Ordusu'nun Suriye sınırları içinde verdiği mücadele şartlarına yönelik, acizlikler içinde olduğuna dair, geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı yaptı” diyen Yıldıray Çiçek yazısında o açıklamayı şöyle aktardı:

“Sahra koşullarında bile kullanılacak banyolar varken bunların yollanmamasından ötürü askerler operasyon başladığı günden beri banyo yapamadıklarını ancak teneke bulurlarsa su ısıtıp yıkandıklarını söylüyorlar. Kılık kıyafet ikmali olmadığı için toz çamur içinde olduklarını söylüyorlar. Askerler beslenme sıkıntısı olduğunu söylüyorlar. Kilis'te devlet hastanesinde yaralı olarak gelen askerler kendi ceplerinden aldıkları gıdalarla karınlarını doyurduklarını söylediler. Bunlar kolay kolay şikâyet etmezler. TSK'nın bu imkânı olduğunu biliyorum. Kuzey Irak'a operasyon yapan komandoya sıcak hamburger servisi yapılırdı helikopterle. Burada bir sıkıntı var. Bakanla görüştüm. Konunun üzerinde duracağını bildirdi.”

ÜMİT ÖZDAĞ’A FETÖ ÜZERİNDEN YÜKLENDİ

Yıldıray Çiçek, “Terör örgütü PKK ve IŞİD'e karşı büyük mücadele veren Türk Ordusu, basın toplantısı düzenlenerek niçin böyle acizlikler içinde gösterilir ve Genelkurmay Başkanlığı bu iddialar karşısında niçin sessiz kalır ki?” diyerek Ümit Özdağ’a FETÖ üzerinden yüklendi.

Ümit Özdağ’ı FETÖ savcılarına hedef gösteren Yıldıray Çiçek, şunları yazdı:

“Darbenin beyni olarak anılan Genelkurmay Personel Daire Başkanı Tuğgeneral Mehmet Partigöç ile en son ne zaman görüştünüz? Onunla diyaloglarınız, ilişkiniz ne dereceydi?

15 Temmuz darbe girişiminden 5 saat önce kullandığı twit hesabından ‘Şunu da yazın, olmazsa bana hesap sorarsınız; 2 ay sonra Devlet Bahçeli MHP ile ilişiğini kesecek’ şeklinde twit atan, şuan FETÖ üyesi olmaktan tutuklu Jandarma Kurmay Albay Ömer Kulaç ile sürekli istişare halinde olduğun iddiasına niçin susuyorsun?

1998 yılında Washington Kürt Enstitüsü'nün Temmuz Ayı'nın son haftasında CIA'nın alt kuruluşu olan Carnegie Vakfı'nın desteğiyle düzenlediği ‘Kürt Sorununa Çözüm’ konulu toplantıya beraber katıldığınız CIA'nın Türkiye Masası eski şeflerinden Graham Fuller, uzun yıllar ABD Dışişleri Bakanlığı İstihbarat ve Araştırma Bürosu'nda, Güney Avrupa Yakındoğu şefi olarak çalışmış olan Alan Makovsky, Kürt Devleti kurulmasının yararlarını birçok yerde anlatan Profesör Michael Gunter, ABD Temsilciler Meclisi üyesi Robert Filmore gibi isimlerden biriyle hiç 15 Temmuz darbe girişiminden önce bir diyalogunuz oldu mu?

15 Temmuz darbe girişiminden önce ‘Devlet Bahçeli, MHP Başkanlığı'nı Ümit Özdağ'a devretmeli’ diyen ve evinde kapısı arkasında saklanacak kadar yakın olduğun FETÖ tutuklusu Mümtazer Türköne sana nasıl bir bilgi ulaştırmıştı?

‘Türkiye'ye ne zaman geleceksin?’ diye sorduklarında, aylar öncesinden ‘Temmuz 2016'da döneceğim’ diyerek darbe girişimin gerçekleştiği tarihi işaret eden, çıkardığın 21.Yüzyıl Enstitüsü'ne ait dergide yazısını da yayınladığın ve ‘Ümit Özdağ'ı çok severim. Hocam olur o benim’ diyen Emre Uslu acaba MHP'den kaçman için bir mesaj mı yolladı?”

“SAVCILAR BU MANADA GÖREVİNİ YAPMALI”

Yıldıray Çiçek, “Elbette başka sorularımızda çok… Ama bu sorulardan birine dahi aylardır cevap alamadık” diyerek yazısını şöyle sonlandırdı:

“Kendisi açıklamıyor. O halde FETÖ mücadelesinde görev alan savcılar bunların cevabını bulmalıdır. Savcılar bu manada görevini yapmalı, Genelkurmay Başkanlığı da bu şahsın Türk Ordusu'nun Suriye'de yaşadığını iddia ettiği acizliklerle alakalı bir açıklama yapmalıdır. Bu kişinin iddiaları karşısında susmak, olayı kabullenmektir. FETÖ'nün siyasi ayağına dokunmamakla ısrar edenler, sayenizde birçok soru işaretini karanlıkta bekletmektedir. Bu karanlıkta bekleyen soru işaretlerinin toplandığı birisi de Ümit Özdağ isimli bu şahıstır. Karanlıklar bu yüzden artık aydınlanmalıdır.”

BİR BAŞKA İDDİA DA AK PARTİ'YE YAKINLIĞIYLA BİLİNEN STAR GAZETESİNDEN GELMİŞTİ:

 


yukarı çık