Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8139
  • Euro 20.4389
  • GR ALTIN 1166.2
  • ÇEYREK 1918.6

'Ülkücülerin hazmedebilmesi mümkün değildir'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Viyana Büyükelçiliği’ne atadığı Ozan Ceyhun’un 1 Mart 1977’de Adana Erkek Öğrenci Yurdu’na gerçekleştirdiği ve ülkücü Mustafa Erol’un hayatını kaybettiği saldırıdan yaralı olarak kurtulan Sami Selçuk, Yeniçağ’a açıklamalarda bulundu.

'Ülkücülerin hazmedebilmesi mümkün değildir'
  • 24 Şubat 2020, Pazartesi 21:28

Ülkücü Mustafa Erol’u katili ve Almanya’da milletvekilliği yaptığı dönemde Ermeni Tehciri’nin soykırım olarak tanınmasını öngören tasarıyı Alman parlamentosuna sunması ile de bilinen Ozan Ceyhun’un Viyana Büyükelçisi olarak atanmasına milliyetçi camianın tepkisi büyük oldu.

Yaşanan bu gelişme milliyetçi camiada adeta infial yaratırken, Ceyhun 1 Mart 1977’de gerçekleştirdiği saldırıda hayatını kaybeden Mustafa Erol ile aynı odada bulunan ve saldırıdan yaralı olarak kurutulan Sami Selçuk, konu ile ilgili Yeniçağ’a açıklamalarda bulundu.

İşte Sami Selçuk’un açıklamaları;

Biz rahmetli Mustafa Erol ile İstanbul Adana Erkek Öğrenci Yurdu’nda aynı odada kalıyorduk. Adana Öğrenci Yurdu ülkücü öğrencilerin kaldığı bir yurttu. Zaman zaman bizim yurt silahlı saldırıya uğruyordu. Taranıyordu yurdumuz. Biz de ülkücü öğrenciler olarak silah taşıyorduk ama tamamen savunma amacıyla. Çünkü kendimizi korumak zorundaydık. Bu hadisenin olduğu gün öğlene doğru bize bir haber geldi. Yurtta çalışan yaşlı bir amca vardı. Onu Edirnekapı Öğrenci Yurdu’ndan aramışlar. Bizim yurda polisin baskın yapacağını ve silahlarınızı saklamamızı söylemişler. Biz de savunma amaçlı taşıdığımız silahları yurdun dışına çıkardık. Ondan sonra akşam, gece yarısına doğru bombalı saldırıda arkadaşımız Mustafa Erol şehit oldu. Rahmetli benim önümdeydi. Bomba yanımızda patladı. Mustafa Erol’un baş kısmı paramparçaydı.

Daha sonra yapılan araştırmalarda ortaya çıktı ki, Edirnekapı Yurdu’ndan bizim yurdun aranacağına dair herhangi bir telefon açılmamış.

"O FOTOĞRAF SEMBOLDÜR"

Battaniye olayı şöyle oldu. Bizim yataklarda üzerimizi örttüğümüz battaniyeler var, o zaman cenazeyi bu battaniyeye serdiler. Yaralandığı için battaniyeye serdik. Ancak cenaze kısmını bilmiyorum. Çünkü ben cenaze kaldırıldığı zaman hastanedeydim. Mustafa Erol’un battaniyeye sarılı olarak götürüldüğü o fotoğraf Ülkücüler için sembol oldu.

"OZAN CEYHUN SALDIRIDA BAŞROLDEYDİ"

O gün bize söylenen, işin arkasında Dev- Yol liderlerinden Paşa Güven’in olduğudur. Ancak, Güven’in saldırıyı gerçekleştiren ekibinde Ozan Ceyhun da vardı. Ozan Ceyhun, Paşa Güven’in yanındaydı. Ozan Ceyhun, saldırıda başrolü oynayanlardan biri olduğu kesindir ve kendisine tepki bugün oluşması gayet doğal.

"ÜLKÜCÜLERİN HAZMEDEBİLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR"

Erdoğan’ın bu kişiyi ataması ile ülkücü camiada tepki oluşacağını bilmesi gerekir. Tabii Devlet Bey olsun, MHP’den diğer isimler olsun, sessiz kalmalarının amacı da Cumhur İttifakı’na zarar vermemek. Ama hiçbir ülkücünün böyle bir olay karşısında sessiz kalabilmesi, bunu hazmedebilmesi mümkün değil. Beka gibi meselelerin arkasına sığınıyorlar. Hiçbir ülkücünün böyle bir olaya sessiz kalması gibi bir durum söz konusu olamaz.

"DEVLET BEY VE MHP’DEN AÇIKLAMA BEKLİYORUM"

İYİ Parti kanadından ise bir tepkinin yükseldiğini görüyoruz, İYİ Parti tepkisinde haklı. Türkiye o kadar katılaştı ki, inşalar doğruyu göremez oldu. Sonuçta bu adam bir katil. Bu adamın oraya atanması ülkücü camia için çok üzücü bir durum. Ben Devlet Bey ve MHP’den bu konuda kesinlikle bir açıklama bekliyorum. Çok vahim bir olaydır bu, 3 arkadaşımız şehit oldu. En azından şunu beklerim, “Büyükelçi görevden alınmalı” demelidir.


yukarı çık