Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8164
  • Euro 20.4283
  • GR ALTIN 1167.3
  • ÇEYREK 1920.7

Ülkücü Şehit Hüseyin Bakışlı'nın şehadetinin 42. yıl dönümü

Şehadetinin 42. yıl dönümünde, Ülkü Şehidi Hüseyin Bakışlı'yı rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.

Ülkücü Şehit Hüseyin Bakışlı'nın şehadetinin 42. yıl dönümü
  • 03 Ağustos 2020, Pazartesi 14:33

ÜLKÜCÜ ŞEHİT HÜSEYİN BAKIŞLI 3 AĞUSTOS 1978

1925 doğumlu nesebi Kırım Türkleri yani Tatarlarından ismi Tevfik olan babadan ve 1930 Bursa İnegöl Baba Sultan Köyü doğumlu Kadriye isimli anneden 6 Mart 1955 te Antalya’da dünyaya gelmiştir.

Kendisinden 2 yaş büyük Mesut isminde bir ağabeyi ve yine kendisinden 4 yaş küçük Fevziye isminde bir kız kardeşi vardır. Babasının asıl memleketi Bursa olup 1950 yılında İlk defa Antalyaya gelmiştir.

O yıllarda Antalya’da Kaportacı olmadığı için Antalya’nın ileri gelenleri tarafından getirilmiş ve Antalyaya yerleşmiştir. İlk okul eğitimini Antalya Namık Kemal ilk okulunda, Orta okul eğitimini İsmet İnönü ortaokulunda, Lise eğitiminide Antalya Endüstri meslek lisesi elektrik bölümünde okumuş, ve 1973 yılında Meslek lisesini bitirmiş.

O yıl bir üniversiteyi kazanma fırsatı bulamamış. İstanbul Yıldız Teknik Elektrik Mühendisliğinde okuyan ağabeyi tarafından 1973 yılı sonbaharında onu İstanbul’a götürüp Beşiktaş'ta üniversite sınavları için bir dershaneye kaydettirmiş, ayrıca yine İstanbul’da İstinye’de Koç gurubuna ait Beldesan işletmesindede bir işe yerleştirmiş hem çalışıp hemde dershaneye giderek üniversiteye girmek için çalışmıştır.Zaten ağabeyide İstanbul Topkapıda bir fabrikada çalışarak ailesinden bir maddi yardım görmeden tahsiline devam etmekteydi. Böylece iki kardeş İstanbul’da gurbette el ele vererek bir yıl geçirdiler. Ve Hüseyin çalışmasının karşılığını elde ederek 1974 yılında Ankara Erkek Yüksek Teknik Öğretmen okulunu kazandı, o sene İstanbul’a bir yerde çok iyi anlaştığı kendisini çok seven ve İstanbul’da çok güzel bir sene geçirdiği ağabeyinede veda ederek Ankara'ya gelmiştir.

İşte o 1974 yılı sonbaharında okuluna başlamış ve hiç fire vermeden 1978 yılı Haziran sonuda mezun olmuştu. B.Ü.D Bahçelievler şubesi başkanlığı görevini yürütür. 3 Ağustos 1978 günü bir yakınının düğünü için Antalya’ya gelir. Düğün salonunda komünistlerin saldırısı sonucu çıkan kavgada aldığı bıçak darbesi ile 23 yaşında şehit olur.

Cenazesi Antalya Muratpaşa Andızlı Mezarlığı'na defnedilmiştir. Mezar Yeri: 1. SOKAK- I ada -10542.Hüseyin'in adı 1982 yılında dünyaya gelen yeğenine verilmiştir.

 


yukarı çık