Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9626
  • Euro 18.3365
  • GR ALTIN 1032.3
  • ÇEYREK 1699.5

Ukrayna'dan skandal 1915 olayları açıklaması

Türkiye'nin her fırsatta destek verdiği Ukrayna'dan 1915 olaylarıyla ilgili küstah bir açıklama yapıldı. 1915 olaylarının devlet seviyesinde 'soykırım' olarak ilan edilmesi gerektiği belirtildi.

Ukrayna'dan skandal 1915 olayları açıklaması
  • 25 Nisan 2021, Pazar 18:50

"SOYKIRIM DEVLET SEVİYESİNDE TANINMALI"

Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov, sosyal medya platformu Facebook'tan yaptığı paylaşımda, "Ermeni soykırımı, tek bir halkın trajedisi değil. Bu, tüm insanlık için korkunç ve maalesef incelenmemiş bir ders, çünkü halâ hiçbir ülke ve hiçbir halk trajedinin tekrarlanmasına karşı güvende değil. Tam da bu yüzden Ermeni soykırımı devlet seviyesinde tanımak bu kadar önemli. Suçu kınamak, ihtilaf ve anlaşmazlık ne olursa olsun bu tür şekilde 'çözümünün' kabul edilemez olduğunu ilan etmek, siyasi taahhütler üstlenmek" ifadelerini kullandı.

"ERMENİLER UKRAYNA ORDUSU YANINDA, DONBASS'TA SAVAŞIYOR"

'Soykırımın' Batı'da tanındığını ve onlarca ülke tarafından kınandığını anımsatan Ukraynalı bakan, Ermenilerin Ukrayna'nın modern tarihindeki rolüne de dikkat çekerek, 2014'te darbeyle neticelenen Maydan olaylarında ilk ölenlerden birinin Ermeni Sergey Nigoyan olduğunu ve Ermenilerin Ukrayna ordusu saflarında Donbass'ta savaştığını kaydetti.


yukarı çık