Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8594
  • Euro 9.4304
  • GR ALTIN 458.00
  • ÇEYREK 751.58

Uğur Dündar, 'Yağmur gibi mesaj geliyor' dedi mesajlarını iktidara iletti!

Sözcü yazarı Uğur Dündar, 65 yaş üzeri vatandaşlardan dışarı çıkma yasağı ile ilgili çok sayıda mesaj geldiğini söyledi ve hükümete "Kararı bir an evvel kaldırın" çağrısında bulundu.

Uğur Dündar, 'Yağmur gibi mesaj geliyor' dedi mesajlarını iktidara iletti!
  • 26 Nisan 2020, Pazar 17:25

Gazeteci Uğur Dündar, korona virüs salgını tedbirleri kapsamında 65 yaş üzeri vatandaşlara getirilen sokağa çıkma yasağını bugünkü köşe yazısına taşıdı.

Konuya ilişkin yağmur gibi mesaj aldığına dikkat çeken Dündar, 65 yaş üzeri vatandaşların 'bilgelikleriyle' kendilerini gençlerden daha iyi koruyabileceğini söyledi.

Dündar, "Yaşlıların hapis çilesi ne zaman bitecek?" başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Bir ayı aşkın süredir 65 yaş ve üzeri yurttaşlarımızı evlerine kapatıp unuttular.

Unuttular diyorum, çünkü bu insanlar, haftalardır bırakın kapı önüne çıkıp birkaç adım atarak soluklanmayı, evlerinden başlarını bile çıkaramıyorlar. Onlara reva görülen yasağın gerekçesi ise 'Yaşlılarda büyük oranda ölüme sebebiyet veren koronavirüsten korunmalarını sağlamak… Böylece hak ettikleri saygıyı ve özeni göstermek!..

Oysa tüm dünyada olduğu gibi, yaşlılar, gereken hijyen önlemlerini alarak, maske takarak ve sosyal mesafeye dikkat ederek de kendilerini koruyabilirler. Hem de bilge kişilikleriyle pek çok gençten daha ciddi şekilde."

GELEN MESAJI PAYLAŞTI: "ARTIK ÇILDIRMAK ÜZEREYİM"

"Yağmur gibi yağan iletilerde 'Artık çıldırmak üzereyim' ifadeleri kullanılıyor. Sorumlular konuyla ilgili yeni bir düzenlemeye gider mi? Bekleyip göreceğiz."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık