Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6749
  • Euro 10.2052
  • GR ALTIN 491.41
  • ÇEYREK 806.22

Uğur Dündar: Devlet Bahçeli’nin açıklamasını çok isabetli ve yerinde buluyorum

Sözcü yazarı Uğur Dündar, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin 'laikliğin anayasadan kaldırılması' taleplerine verdiği sert tepkiyle ilgili, "Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamasını da bu açıdan çok isabetli ve yerinde buluyorum" dedi. Dündar, "Tüm özgürlüklerin güvencesi, laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’dir" şeklinde konuştu.

Uğur Dündar: Devlet Bahçeli’nin açıklamasını çok isabetli ve yerinde buluyorum
  • 15 Eylül 2021, Çarşamba 15:31

KRT TV'nin Şimdiki Zaman programına konuk olan Sözcü yazarı Uğur Dündar, AKP’lilerce laikliğin tartışılması ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bu konuda yaptığı açıklamaya değindi.

Dündar, “Laiklik aslında inançların, mezheplerin veya inançsızlığın güvencesi olan ve inanç özgürlüğünün bütün boyutlarıyla yaşanabileceği, güvence altına alınacağı bir anlayıştır. Bir garantidir laiklik. Türkiye'de laik veya dindar tartışması yapmak aslında Türkiye'nin birliğine ve bütünlüğüne yönelmiş son derece kötü amaçlı bir girişim olur” dedi.

“BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMASINI ÇOK İSABETLİ VE YERİNDE BULUYORUM”

AKP eski Tokat Milletvekili Resul Tosun’un da dahil olduğu ‘laikliğin anayasadan kaldırılması’ talepleriyle ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin “Bu görüşü seslendiren veya destek verenler Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş temellerini dinamitlemek isteyen, kurucu emanetleri kundaklamak için gün sayan hastalıklı ve hasarlı zihniyetlerdir” açıklamalarını değerlendiren Dündar, “Bugün sayın Devlet Bahçeli'nin açıklamasını da bu açıdan çok isabetli ve yerinde buluyorum” ifadelerini kullandı.

Bahçeli: Ne dinimize laf söyletiriz, ne de Cumhuriyet’in Laiklik sütununu kırdırırız Bahçeli: Ne dinimize laf söyletiriz, ne de Cumhuriyet’in Laiklik sütununu kırdırırız


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık