Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.6404
  • Euro 19.6028
  • GR ALTIN 1079.0
  • ÇEYREK 1775.8

Uçan gıda fiyatlarına Bakan Pakdemirli'den ilginç açıklama!

Tarım Orman ve Bakanı Bekir Pakdemirli, vatandaşı zor durumda bırakan gıda fiyatlarına ilişkin soruya "Geçici enflasyon!" yanıtını verdi.

Uçan gıda fiyatlarına Bakan Pakdemirli'den ilginç açıklama!
  • 23 Ocak 2021, Cumartesi 12:46

Tarım Orman ve Bakanı Bekir Pakdemirli, son dönemde uçuşa geçen gıda fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"GLOBAL STOKLAMALAR VAR"

Hürriyet Gazetesi yazarı Fatih Çekirge'ye, Diyarbakır'da konuşan Tarım Orman ve Bakanı Bekir Pakdemirli, halkın korkulu rüyası haline gelen gıda fiyatlarındaki yükselişi, büyük ülkelerin pandemi nedeniyle stok yapmasına bağlayarak, "Evet, şu anda pandemi ve kuraklık nedeniyle ‘global stoklamalar’ var. Dünya çapında bir durum bu. Mesela Çin gibi ülkeler hiç almadıkları kadar ayçiçeği yağı sipariş ettiler. Tabii bu durum geçicidir. Bakıyorsunuz, çoğu ülke gelecekteki korku nedeniyle bu stoklara gidiyor." açıklamasında bulundu.

RAHATLAMA MAYIS'TA

"Ne zaman bir rahatlama olabilir?" olabilir sorusuna ise Bakan Bekir Pakdemirli, "Tabii şu anda yalnızca tahmini konuşuyoruz. Mayıs ayı gibi bir rahatlama olacağını söyleyebilirim. Elbette pandemi koşullarında da bir paralel rahatlamayla birlikte.”dedi.

Tarım Orman ve Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yüksek gıda fiyatlarını koronavirüs pandemisine bağlaması sonrası, akıllarda koronavirüs öncesi fiyat artışlarının nedenin ne olduğu geldi.


yukarı çık