Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5546
  • Euro 10.0962
  • GR ALTIN 496.99
  • ÇEYREK 815.58

Üç ayrı kurumdan otuz bin lira geliri var! Tarım Bakanından Akrabaya kıyak...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin abisinin kayınbiraderi olan ismi, Et ve Süt Kurumu yönetim kurulu üyeliğine atadığı iddia edildi.

Üç ayrı kurumdan otuz bin lira geliri var! Tarım Bakanından Akrabaya kıyak...
  • 15 Şubat 2021, Pazartesi 17:43

Milligazete'de yer alan habere göre; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin abisinin kayınbiraderi ve aynı zamanda danışmanı olan Hasan Hüseyin Aydemir'in,  Et ve Süt Kurumu yönetim kurulu üyeliğine atandığı geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayınlandı.

Et ve Süt Kurumu yönetim kurulu üyeliğine daha önce 2019'da Ferda Yıldırım'ın yerine atanan Aydemir'in, Yıldırım'dan kalan sürenin bitmesi üzerine yeniden bu göreve ataması gerçekleştirildi.

ÜÇ AYRI KURUMDAN 30 BİN LİRA GELİRİ VAR

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndaki ilk görevine 2018'de Bakan Müşaviri olarak getirilen Hasan Hüseyin Aydemir, daha sonra sırasıyla Kasım 2018'de Tarım Kredi Kooperatiflerine Bakanlığı temsilen denetçi ve Temmuz 2019'da da Et ve Süt Kurumu Yönetim Kurulu üyeliğine getirilmişti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin abisinin kayınbiraderi olan Hasan Hüseyin Aydemir, Bakanlıktan müşavirlik maaşı, Tarım Kredi Kooperatiflerinden Denetçi olarak huzur hakkı ve Et ve Süt Kurumu'ndan da Yönetim Kurulu üyesi olarak huzur hakkı ücreti alıyor.

TEKRAR ATANDI

Tarımdan haberde yer alan habere göre, Aylık geliri 30 bin lirayı bulan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin abisinin kayınbiraderi olan Hasan Hüseyin Aydemir, görev süresinin dolmasına rağmen Aydemir'in yeniden Et ve Süt Kurumu Yönetim Kurulu üyeliğine atanması dikkat çekti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık