Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 6.7749
  • Euro 7.3732
  • GR ALTIN 358.77
  • ÇEYREK 588.71

Twitter radikal değişikliklere hazırlanıyor!

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından Twitter, kullanıcıların paylaşımlarına kimlerin yanıt verebileceğini belirleyebileceği yeni bir özellik hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Twitter radikal değişikliklere hazırlanıyor!
  • 09 Ocak 2020, Perşembe 17:29

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağlarından Twitter, yanıtları sınırlamak ve trollerin önüne geçmek amacıyla yeni bir özellik getiriyor.

Las Vegas'ta düzenlenen CES 2020 etkinliğinde konuşan ürün yönetimi sorumlusu Suzanne Xie, kullanıcıların karşılıklı konuşmayı daha iyi yönetebilmeleri için tweet oluşturma ekranında dört farklı seçenek sunulacağını açıkladı.

KİMİN CEVAP VEREBİLECEĞİNİ KULLANICILAR BELİRLEYECEK

Euronews'in haberine göre test edilen özellik sayesinde kullanıcılar paylaşımlarına kimlerin yanıt verebileceğini baştan belirleyebilecek. Herkesin yanıtlayabileceği paylaşımlar için "Global" (Küresel), sadece takip edilen veya etiketlenen kişilerin karşılık verebileceği paylaşımlar için ise "Group" (Grup) seçeneği mevcut.

Sadece bir konuşma içindeki kişilerin yanıtlayabileceği tweetler "Panel", kimsenin yanıt veremeyeceği tweetler ise "Statement" (Açıklama) seçenekleri ile paylaşılabilecek.

2020'DE HİZMETE GİRMESİ BEKLENİYOR

Xie, bu özelliğin araştırma aşamasında olduğunu ve yılın ilk çeyreğinde test edileceğini söyledi. Elde edilen veriler sonucunda özelliğin 2020 içinde tüm kullanıcılara açılması planlanıyor. Twitter sohbete getirilen kısıtlama ile kullanıcılarına daha güvenli bir sosyal ağ deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Etiketler: Twitter

ANKET

Koronavirüs dolayısıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık