Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5368
  • Euro 10.1458
  • GR ALTIN 495.68
  • ÇEYREK 802.86

Tütün üreticilerinden protesto gösterileri!

Yetki belgesi zorunluluğuna tepki gösteren tütün üreticileri protesto gösterilerine devam ediyor.

Tütün üreticilerinden protesto gösterileri!
  • 04 Temmuz 2021, Pazar 17:27

AK Parti encümeni olduğunu söyleyen bir üretici ''Bu tütünün parasıyla çocuklarımızı okutuyoruz. Hepimiz açlıktan ölüyoruz'' diyerek isyan etti.

Tütün üreticileri için 1 Temmuz'dan itibaren yetki belgesi zorunluluğu getirildi.

Yürürlüğe giren yeni düzenlemeyle 1 Temmuz tarihinden itibaren Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapmak yasaklandı.

ÜRETİCİLER DÜZENLEMEYE KARŞI ÇIKIYOR

Belgesiz ticaret yapanlara 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası verilmesi öngörülen 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'nda yapılan düzenlemeye karşı çıkan tütüncüler, Adıyaman'da protesto yaptı.

YOLU TRFAFİĞE KAPATTILAR

Sözcü'den Ahmet Kaya'nın haberine göre
üreticiler; Çelikhan, Sürgü ve Reşadiye'de ayrı ayrı protestolar düzenledi. Malatya-Adıyaman yolunu trafiğe kapatan tütüncüler, getirilen yasağın kaldırılmasını istedi. "Tütünüme dokunma" sloganı atıp seslerini duyurmaya çalışan üreticilerin eylemi gece de devam etti.

"HERKES EKMEĞİNİN PEŞİNDE"

Eylem alanına gelen güvenlik güçleri yolun trafiğe açılmasını istedi. Güvenlik güçleri ile üreticiler arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik üzerine üreticilerle görüşen Vali Mahmut Çuhadar "Sahipsiz değilsiniz. Çözüm için istişarelerimiz sürüyor" dedi.

Adıyaman'da Valilik önünde toplanan üreticilerden biri, "Ben AK Parti encümeniyim. Herkes ekmeğinin peşinde. Elinizi ekmeğimizden çekin, ekmeğimizle oynamayın. Bizler bu tütünün parasıyla çocuklarımızı okutuyoruz. Hepimiz açlıktan ölüyoruz. Gelsin bir çare bulsunlar."

Etiketler: tütün isyan AKP

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık