Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9639
  • Euro 18.5252
  • GR ALTIN 1031.3
  • ÇEYREK 1698.0

Turyol ve İDO seferleri peş peşe gelen zamlar sonrası durdu!

Dolar kurunda ve akaryakıt fiyatlarında yaşanan artış deniz taşımacılığı yapan Turyol ve İDO'yu vurdu. Turyol ve İDO seferlerini durdurduğunu açıkladı.

Turyol ve İDO seferleri peş peşe gelen zamlar sonrası durdu!
  • 19 Aralık 2021, Pazar 14:03

İstanbul'da deniz taşımacılığı hizmeti veren Turyol kurdaki artışın ardından 'maliyetlerin karşılanabileceği şartlar oluşana kadar' seferlerini durdurdu.

İDO da aynı sebeple Yenikapı-Mudanya seferlerini gerçekleştirmekte olan Osmangazi ve Orhangazi isimli hızlı feribotlarının 30 Aralık'ta seferlerden çekileceğini duyurdu.

Turyol'dan konuyla ilgili internet sitesinden yapılan duyuruda şu bilgiler yer aldı:

AKARYAKIT FİYATI 1 AYDA YÜZDE 32 YÜKSELDİ

"Ülkemizin içinde bulunduğu ağır ekonomik koşulların tetiklediği önlenemez enflasyon artışları, denizde kullandığımız akaryakıta son 1 ay içinde %32, 1 yıl içinde ise %110 oranında uygulanan fiyat artışları, gemilerimizin ihtiyaç duyduğu teknik malzemelerin fiyatlarının dövize endeksli oluşu, dövizin yine 1 yıl içinde yaklaşık %100 artışı yada TL’nin tüm yabancı paralar karşısında olağanüstü değer kaybına uğrayarak devalue edilmesi gibi bir çok faktör artık bizleri maliyetlerimizi karşılayamayacak boyuta getirmiştir. Büyük özveri içinde yaz veya kış demeden hizmet ettiğimiz İstanbul kalkışlı Çınarcık ve Esenköy seferlerini,ve Kadıköy(Metro İskele)-Karaköy/ Eminönü seferlerini maliyetlerimizin karşılanabileceği şartların oluşabileceği süreye kadar durdurmuş bulunduğumuzu üzülerek belirtmek isteriz."

Etiketler: Turyol ido

yukarı çık