Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5544
  • Euro 10.0879
  • GR ALTIN 497.2
  • ÇEYREK 815.71

Türkmen soydaşlara yardımlar ulaştırılıyor!

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği ve Türkmeneli İşbirliği ve Kültür Vakfı tarafından başlatılan “Gönül Kalesinden Türkmen Hanesine” destek kampanyası devam ediyor.

Türkmen soydaşlara yardımlar ulaştırılıyor!
  • 16 Mayıs 2020, Cumartesi 1:24

Kampanya sayesinde Türkiye’de yaşayan ve maddi sıkıntıları olan Türkmen ailelere yardımlar ulaştırılıyor.

Evlerini anılarını geride bıraktılar. Deaş zulmünden kaçıp Türkiye’de yaşama tutunan Türkmen aileler salgın nedeniyle zor durumda.

Yeni tip korona virüs sadece sağlığı etkilemiyor ihtiyaç sahibi aileleri de maddi sıkıntıya sürükledi. Türkmen aileler işte bu mahallede bu derme çatma evlerde yaşam mücadelesi vermeye çalışıyorlar.

İhtiyaç sahibi ailelere yardımları ulaştırmak için Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü ve ekibi hem ziyaret gerçekleştiriyor hem de eksiklerini öğrenip not ediyor.

Salgın nedeniyle işinden olan ailelerde ramazanı nasıl geçireceğini kara kara düşünüyor.

“Gönül Kalesinden Türkmen Hanesine destek kampanyası ile bir çok aileye ulaşıldı. Ancak yardım bekleyen daha binlerce Türkmen aile var. Kampanyaya destek olmak için Türkmeneli işbirliği ve kültür vakfının hesap numarasından yardımlarınızı ulaştırabilir, bir ailenin “İyilik meleği” olabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği Destek hattı olan +90 531 641 21 21 i arayabilirsiniz.

Turkmenelitv


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık