Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

Türkmen Lider Erşat Salihi: Can Azerbaycanımıza canımız kurban!

ITC lideri Erşat Salihi, Ermenistan'ın Azerbaycan'ı hedef alan alçakça saldırısı sonrasında açıklamalarda bulunarak uluslararası toplumun işgalci Ermenistan'ı cezalandırması gerektiğini söyledi.

Türkmen Lider Erşat Salihi: Can Azerbaycanımıza canımız kurban!
  • 14 Temmuz 2020, Salı 11:14

Irak Türkmen Cephesi (ITC) lideri Erşat Salihi, işgalci Ermenistan’ın dün gece Azerbaycan kuvvetlerine karşı gerçekleştirdiği alçak saldırı üzerine açıklamalarda bulundu.

Irak Türkmenlerinin bütün varlığıyla Azerbaycan’ın yanında olduğunu vurgulayan Salihi, açıklamasında “Ermenistan kendi içindeki sorunları başkalarına da yaymak için bu gibi provokasyonlara başvuruyor. Ermenistan, bu eylemlerinin uluslararası toplum önünde hesabını vermelidir. Biz Irak Türkleri olarak hepimizin bu coğrafyanın bir parçası olduğunu dile getiriyor, bütün varlığımızla kardeşlerimizin yanında olduğumuzu hatırlatıyor ve bu cinayeti şiddetle kınadığımızı bildiriyoruz. Can Azerbaycanımıza canımız kurban! O topraklar Türk toprağıdır! Uluslararası toplum en yakın zamanda işgalci Ermenistan’ı bu adımı nedeniyle cezalandırmalıdır” ifadelerine yer verdi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık