Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4316
  • Euro 10.0721
  • GR ALTIN 496.23
  • ÇEYREK 802.86

Türkiye'yi terörist kahpe sürüsü PKK'yı 'müttefik' ilan ettiler!

AP, Suriye'de Türkiye'yi terörist ilan etti. Terörist YPG/PKK'nın bölgede DEAŞ ile mücadeleye ciddi katkılar sağladığını iddia ederek 'müttefik'imiz dedi.

Türkiye'yi terörist kahpe sürüsü PKK'yı 'müttefik' ilan ettiler!
  • 12 Mart 2021, Cuma 19:13

Avrupa Parlamentosu (AP), Suriye'de iç savaşın başlamasının 10. yılında "Suriye çatışması-Ayaklanmanın ardından geçen 10 yıl" başlıklı karar tasarını kabul etti.

AP, kabul edilen tasarı ile Türkiye'yi bölgede işgalci olarak nitelerken, terör örgütü YPG/PKK'nın DEAŞ ile mücadelede ciddi katkılar sağladığını iddia etti.

"YPG/PKK DEAŞ İLE MÜCADELEYE CİDDİ KATKI SAĞLIYOR"

Milligazete'de yer alan habere göre; AP milletvekilleri, terör örgütü DEAŞ'ın hala bölgede aktif olduğunu belirterek DEAŞ ile mücadele uluslararası koalisyonuna desteklerini ifade etti ve terör örgütü YPG/PKK güdümündeki Suriye Demokratik Güçlerinin (SDG) "bir müttefik olarak DEAŞ ile mücadeleye ciddi katkı yaptığını" savundu.

Suriye'de halka karşı işlenen suçların cezalandırılması için AB ülkelerinin çabalarını artırması talep edilen tasarıda, Suriye halkının yüzde 90'ının fakirlik sınırının altında yaşadığı, halka insani yardımların ulaştırılmasının AB'nin önceliği olması gerektiği vurgulandı.

"TÜRKİYE İŞGALCİ" DEDİLER

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinden askerlerini çekmesi istenen tasarıda, Türkiye'nin bu bölgeyi yasa dışı şekilde işgal ettiği ve bunun Suriye'de, Orta Doğu'da, Doğu Akdeniz'de barışı tehlikeye attığı ileri sürüldü.

Rusya'nın 2 bini çocuk 6 bin 900 kişinin ölümüne yol açtığı belirtilen hava saldırılarının şiddetle kınandığı tasarıda, rejimin 130 bin siyasi tutukluyu serbest bırakması, insani yardıma izin vermesi istendi.

Etiketler: türkiye PKK YPG

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık