Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 6.6388
  • Euro 7.2155
  • GR ALTIN 343.54
  • ÇEYREK 564.04

'Türkiye'ye silah satmayız' tehditlerine HİSAR'lı yanıt!

Türkiye Fırat'ın doğusundaki terör hedeflerine yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na karşı çıkan Fransa, Hollanda, Finlandiya, Norveç ve Almanya, Türkiye'ye silah satmama kararı aldı. Türkiye ise tehditlere sahadan cevap verdi.

'Türkiye'ye silah satmayız' tehditlerine HİSAR'lı yanıt!
  • 14 Ekim 2019, Pazartesi 11:40

Türkiye'nin Fırat'ın doğusundaki terör varlığını temizlemek için başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nın son bulmasını isteyen Fransa, Hollanda, Finlandiya, Norveç ve Almanya Türkiye'ye silah satmama kararı aldı. Savunma sanayii ürünlerindeki yerlilik oranını yüzde 70'e taşıyan Türkiye ise Fırat'ın doğusunda kullandığı yerli silah sistemleri ile adeta ambargo kararlarına sahadan cevap veriyor.

Milliyet'ten Seyfettin Ersöz'ün haberine göre, İtalya, Türkiye'de konuşlu SAMP/T bataryasını 15 Kasım itibarıyla çekeceklerini açıklarken, İspanya da Barış Pınarı Harekatı'nın devam etmesi durumunda Adana'da konuşlu Patriot'ı geri çekme tehdidinde bulundu.

Bu gelişmeler yaşanırken, dün Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan cevap niteliğinde önemli bir haber geldi. Türkiye'nin ilk milli ve yerli hava savunma füze sistemi olan HİSAR-A, yüksek hızlı hedef uçağı, uzak menzilde başarıyla imha etti.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, HİSAR-A'da seri üretime geçileceğinin müjdesini verdi.


ANKET

Koronavirüs dolayısıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık