Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3198
  • Euro 10.1054
  • GR ALTIN 489.72
  • ÇEYREK 804.04

Türkiye'den Hafter'e uyarı: Hafter unsurlarını meşru hedef sayacağız!

Libya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’e bağlı milislerin Türk kuvvetlerini ve çıkarlarını hedef alacaklarını açıklaması üzerine Türkiye’den uyarı geldi.

Türkiye'den Hafter'e uyarı: Hafter unsurlarını meşru hedef sayacağız!
  • 22 Mayıs 2020, Cuma 23:15

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy konuyla ilgili, “Libya’daki Türk çıkarlarının hedef alınması halinde darbeci Hafter unsurlarını meşru hedef telakki edeceğiz.” şeklinde cevap verdi.

Sözcü Aksoy, Hafter milislerinin Türk kuvvetlerini ve çıkarlarını hedef alacaklarına ilişkin açıklamaları hakkındaki Bakanlığa yöneltilen bir soruya yazılı cevap verdi.

AÇIKLAMA SAVAŞ UÇAKLARI KONUŞLANDIRILDIKTAN SONRA YAPILDI

QHA'da yer alan habere göre; Aksoy, Türk çıkarlarını hava unsurlarıyla hedef alacağı yönündeki açıklamanın, Libya’nın doğusunda dış destekle yeni savaş uçakları konuşlandırılmasından sonra yapılmasının dikkat çektiğini belirtti.

LİBYA’DA GERGİNLİK TIRMANDIRILMAK İSTENİYOR

Yapılan boş tehditlerin, darbeci Hafter’in ve destekçilerinin Libya’daki ihtilafı tırmandırma niyetinde olduklarının en açık göstergesi olduğunu vurgulayan Aksoy, “Bu vesileyle Libya’daki Türk çıkarlarının hedef alınması halinde bunun çok ağır sonuçları olacağını ve darbeci Hafter unsurlarını meşru hedef telakki edeceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz.” diye konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık