Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.3759
  • Euro 8.9755
  • GR ALTIN 419.82
  • ÇEYREK 690.12

Türkiye'den Azerbaycan-Ermenistan arasındaki ateşkese ilişkin ilk açıklama!

Dışişleri Bakanlığı'ndan Azerbaycan ile Ermenistan arasında ilan edilen ateşkese ilişkin yapılan açıklamada, "Azerbaycan da son kez Ermenistan’a işgal ettiği topraklardan çekilmesi için bir fırsat vermiştir" denildi.

Türkiye'den Azerbaycan-Ermenistan arasındaki ateşkese ilişkin ilk açıklama!
  • 10 Ekim 2020, Cumartesi 14:10

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Azerbaycan ve Ermenistan arasında bugün yerel saatle saat 12.00’de yürürlüğe girmek üzere, cephe hattında ateşkes ilan edildiği belirtildi.

27 Eylül’de başlayan silahlı çatışmalarda, Azerbaycan’ın yaklaşık 30 yıldır işgal altında olan topraklarını kendi imkanları ve özgüveniyle geri alabileceğini Ermenistan ve tüm dünyaya gösterdiği belirtilerek, “Bu süreçte, tüm dünyadan insani saiklerle ateşkes talepleri gelmiştir. Azerbaycan da son kez Ermenistan'a işgal ettiği topraklardan çekilmesi için bir fırsat vermiştir. İnsani gerekçelerle esirlerin ve cenazelerin değişimi amacıyla ilan edildiği belirtilen ateşkes önemli bir ilk adım olmakla birlikte kalıcı çözümün yerine geçmeyecektir. Türkiye başından beri ancak Azerbaycan'ın evet diyeceği çözümleri destekleyeceğini vurgulamıştır. Bu anlayışla sahada ve masada Can Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edecektir” denildi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık