Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2277
  • Euro 10.7713
  • GR ALTIN 528.34
  • ÇEYREK 867.27

Türkiye'deki belediyelerden yapılan insan kaçakçılığı ile ilgili Almanya'da soruşturma başlatıldı

Almanya'ya folklor gezisi adı altında götürülüp sonradan geri gelmeyen şahıslarla ilgili Almanya'da soruşturma başlatıldı.

Türkiye'deki belediyelerden yapılan insan kaçakçılığı ile ilgili Almanya'da soruşturma başlatıldı
  • 19 Nisan 2021, Pazartesi 20:31

Malatya'da ortaya çıkan, ardından Elazığ ve Ordu'ya sıçrayan gri pasaportla yurtdışına insan kaçırma skandalı uluslararası krize dönüşüyor.

Almanya, Türkiye'de hizmete mahsus olarak konsolosluk görevlileri, resmi görevliler ile milli sporculara verilen ve vizesiz seyahati sağlayan gri pasaport olayıyla ilgili soruşturma başlattı.

Sözcü’nün haberine göre, Türkiye'den kısa süre içerisinde hakkı olmayanlara nasıl gri pasaport verildiğine ilişkin Dışişleri aracılığıyla detaylı bir açıklama isteneceği öğrenildi.

Uluslararası hukukun kamu eliyle ihlal edildiği sonucuna varılırsa, Türkiye kaynaklı bütün pasaportlar şüpheli duruma düşecek.

4 AYRI SUÇLAMA

43 kişinin Malatya'dan Almanya'ya kaçırılmasında kilit rol oynayan Ersin Kilit ve şirketi Mega Kilit GmbH hakkında da Hannover Başsavcılığı soruşturma başlattı. Kilit'e sahte evrak düzenlemek, evrakta sahtecilik, yabancılar kanununu ihlal ve uluslararası insan ticareti suçlamaları yöneltildi.

Aşağı Saksonya ve Bavyera Eyaleti'nde de konu meclis gündemine taşındı. Kilit'in sadece Yeşilyurt Belediyesi ile değil, başka belediyelerle de işbirliği yaptığı, bunun için Hannover Belediye Başkanı Belit Onay ile görüştürme sözü verdiği ancak Onay'ın bundan herhangi bir bilgisinin olmadığı öğrenildi.

 

CHP’li Faik Öztrak’tan Erdoğan’a: Kendi belediyeleri yurt dışına insan kaçırmaya başlamış haberi yok CHP’li Faik Öztrak’tan Erdoğan’a: Kendi belediyeleri yurt dışına insan kaçırmaya başlamış haberi yok

AKP'li belediyenin insan kaçakçılığı skandalında yeni gelişme: CHP'li Veli Ağbaba duyurdu.. AKP'li belediyenin insan kaçakçılığı skandalında yeni gelişme: CHP'li Veli Ağbaba duyurdu..

AKP'li başkandan 'insan kaçakçılığı' savunması: Devlete yük olacak insanlar gidiyor! AKP'li başkandan 'insan kaçakçılığı' savunması: Devlete yük olacak insanlar gidiyor!

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık