Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6358
  • Euro 10.3405
  • GR ALTIN 501.58
  • ÇEYREK 823.18

Türkiye'de onlarca markanın sahibi Arap Firması Türk ürünlerine boykot başlattı!

Suudi Arabistan’ın Türk ürünlerine başlattığı boykot kararına Türkiye’de Yudum ve Sırma’nın da sahibi Savola Group bünyesinde olan Herfy şirketi de dahil oldu. Söz konusu firma Türkiye’de Yudum, Sırma, Egemden, Brillo, Cielo ve Afia markaları altında yağ üretimi yapıyor.

Türkiye'de onlarca markanın sahibi Arap Firması Türk ürünlerine boykot başlattı!
  • 19 Ekim 2020, Pazartesi 15:08

Sözcü’de yer alan habere göre, Suudi Arabistan’ın Türk malı ürünlere yönelik başlattığı “boykot” kampanyasına Türkiye’de de birçok markanın sahibi olan Savola Group bünyesindeki Herfy şirketi de katıldı.

Suudi Arabistan’ın en büyük fast food zinciri olan şirket, artık “Türk burgeri” yerine “Yunan burgeri” satacağını duyurdu.

Şirketin Twitter hesabından Arapça olarak yapılan paylaşımda “#Türk_mallarını_boykot_kampanyası” etiketiyle “Büyük vatanımıza karşı görevimize inanarak şunları açıklıyoruz” dendi ve şu mesaj paylaşıldı:

"Herfy şirketi, Türk mallarını boykota yönelik halk kampanyasına katılarak Türkiye’den gelen herhangi bir ürünü almamaya başlamış ve buna ek olarak Türk burgeri satışını durdurmuş, onun yerine bugünden itibaren Yunan burgeri sunmaya başlamıştır."

 

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık