Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.8736
  • Euro 10.4799
  • GR ALTIN 499.04
  • ÇEYREK 819.47

Türk yahudi toplumu: Erdoğan’ın Yahudi karşıtı olduğunu öne sürmek çok haksız ve çok ayıptır

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine Türk Yahudi Toplumunu tepki gösteri. Açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yahudi karşıtı olduğunu öne sürmek çok haksız ve çok ayıptır. Tam tersine kendisi bize karşı her daim yapıcı, destekleyici ve teşvik edici olmuştur." ifadeleri kullanıldı.

Türk yahudi toplumu: Erdoğan’ın Yahudi karşıtı olduğunu öne sürmek çok haksız ve çok ayıptır
  • 19 Mayıs 2021, Çarşamba 20:41

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price’ın "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yahudi karşıtı söyleme sahip olduğu" açıklamasına Türk Yahudi Toplumu tepki gösterdi.

Türk Yahudi Toplumu sosyal medya hesaplarından Ned Price'a cevaben yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yahudi karşıtı olduğunu öne sürmek çok haksız ve çok ayıptır. Tam tersine kendisi bize karşı her daim yapıcı, destekleyici ve teşvik edici olmuştur." denildi.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Musevileri Hahambaşı İsak Haleva ve Türk Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh’in de aralarında bulunduğu azınlık cemaati temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıdan fotoğraflara da yer verildi.

Kaynak: Habertürk

Erdoğan, Yahudi kuruluş temsilcileriyle görüştü Erdoğan, Yahudi kuruluş temsilcileriyle görüştü


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık