Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4474
  • Euro 9.0373
  • GR ALTIN 441.69
  • ÇEYREK 724.79

Türk Tabibler Birliği'nden '1 Haziran' uyarısı!

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, yeni normalleşme adımlarına tepki gösterdi. Adıyaman, seyahat yasağına son verilmesinin ardından korona virüsün İstanbul’dan bütün illere taşınacağını söyledi.

Türk Tabibler Birliği'nden '1 Haziran' uyarısı!
  • 30 Mayıs 2020, Cumartesi 16:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tip korona virüs salgını nedeniyle yürürlüğe konulan şehirler arası seyahat kısıtlamaları ve restoran, kafe gibi işletmelerin kapatılması uygulamalarına 1 Haziran itibarıyla son verileceğini açıkladı.

Haber3.com'un haberine göre, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman'dan ise yeni normalleşme adımlarına tepki geldi.

Zeynel Lüle’nin hazırladığı "Gün Ortası" programında konuşan Prof. Dr. Sinan Adıyaman, Türkiye’de salgının devam ettiğini ama hiçbir şey olmamış gibi her şeyin eskiye döndüğünü bunun sonucunda ortaya çıkacak tabloyu değerlendirdi.

"ERKEN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ"

"İstanbul’da hiç mi hasta kalmadı. Bu bin 182 yeni vaka nerede?" diyen Prof. Dr. Sinan Adıyaman özellikle şunları kaydetti:

"Hastalığı taşıyanların yüzde 80’inin semptomsuz taşıdığını biliyoruz. Siz açtınız İstanbul’dan tüm illere ulaşımı. Bir nevi bu virüsü gönderebilirsiniz. 65 yaş üstündekiler evde kalıyor bunda da bir eşitlik yok. 65 yaşın üzerinde işletme sahiplerine sokak serbest. Bu istisna bile önceliğin ne olduğunu gösteriyor. Halk sağlığından öte başka bir şey var o da ekonomik çıkarların korunması. Öyle açıklamalar yapılıyor ki sanki bitti bu iş, kalmadı. Biz bunların erken olduğunu düşünüyoruz."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık