Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0334
  • Euro 9.4934
  • GR ALTIN 491.14
  • ÇEYREK 806.24

Türk Ocakları'ndan Ankara ve İzmir Barosuna tepki!

Eskişehir Türk Ocağı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın İslam dininin emir ve yasakları hakkında yaptığı uyarılarının, Ankara ve İzmir Barosu tarafından eleştirilmesini nefretle kınadıklarını açıkladı.

Türk Ocakları'ndan Ankara ve İzmir Barosuna tepki!
  • 30 Nisan 2020, Perşembe 1:06

 Eskişehir Türk Ocağı'ndan yapılanan açıklama şu şekilde:

"Ankara ve İzmir Baroları haddini aşmıştır ve suç işlemektedirler. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kanuni görevi dinin temel emirlerinin halka iletilmesidir. Zinanın ve eşcinselliğin hukuken suç sayılmaması ayrı bir konudur!

Bu bir İrşad faaliyetidir. Kamu görevini yapan bir başkan, halkının tamamına yakını Müslüman olan bir ülkede kutsal kitaplarında yazanı, görevi gereği tabii ki bildirecektir.

Başkan Kur’anı Kerim de var olan hükümleri ifade etmiştir.

Bütün ilahi  dinlerde ve evrensel ahlaki ilkeler arasında geçen ve halkın örfünde ve vicdanında bu şekilde yer etmiş bir hususu, alanına girmediği halde, diline dolayan Barolar, kanunen görevi olan dini bir irşad  faaliyetini; "nefretle aşağılama" ve "kitlelere hedef gösterme", "kin ve düşmanlığa tahrik" "kan kokan cüret" şeklindeki ifadelerle tamamen tahrif etmekte ve hatta "sesi çağlar ötesinden gelen" tabiriyle hem Kur'an'a hem de Peygamberimize dil uzatarak suç işlemektedir.

Bununla da yetinmemekte İslam dünyasında hiç olmayan "cadı diye kadın yakma" hadisesini İslam'a yamamaya çalışmaktadır. Değer tanımayan ve ironik bir şekilde engizisyon tarzı tahriki esas kendisi yapan Ankara ve İzmir Barosu, utanç verici bir açıklama yapmış ve toplum vicdanını yaralamıştır.

Bu açıklama, bir kişiyi hedef almış gözükse de, aslında devletin bir kurumunu ve Türk Millet'inin temel değerlerini hedef almıştır ve üzerine vazife olmayan , işlere karışan baroları Nefretle kınıyoruz."

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık