Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6762
  • Euro 10.1834
  • GR ALTIN 492.04
  • ÇEYREK 807.47

Türk Konseyi, Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını kınadı

Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, başta şehit aileleri olmak üzere Azerbaycan halkına taziyelerini iletirken, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırısını şiddetle kınadı.

Türk Konseyi, Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını kınadı
  • 23 Temmuz 2020, Perşembe 14:12

Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin Azerbaycan’ın Ermenistan sınırında yeralan yoğun nüfuslu Tovuz bölgesine yönelik saldırısını şiddetle kınamakta ve bölgede gerginliğin artmasına ilişkin derin endişesini dile getirmektedir.

Genel Sekreter şehit ailelerine, kardeş Azerbaycan halkına ve Hükümetine taziyelerini ileterek, yaralılara acil şifalar dilemektedir.

Türk Konseyi uluslararası hukukun norm ve ilkelerine bağlılığını teyit ederek, Ermenistan-Azerbaycan Yukarı Karabağ ihtilafının Azerbaycan Cumhuriyeti’nin egemenliği, toprak bütünlüğü ve uluslararası kabul görmüş sınırlarının dokunulmazlığı temelinde en kısa sürede çözüme kavuşturulmasının önemini yineler.
Bu bağlamda, Genel Sekreter, çatışmanın biran önce son bulması, Taraflara tansiyonu düşürme ve uluslararası hukukun genel kabul görmüş ilke ve normlarına ve 1993 yılında kabul edilen BM Güvenlik Konseyi'nin ilgili kararlarına dayanarak çatışmayı barış içinde çözmenin yollarını aramaya devam etmeleri çağrısında bulunmaktadır.

Türkkon


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık